Ertan Anapa ve Sevinç Pekin EvleniyorlarGenç kadın viskisini yudumluyor, sigarasının dumanlarını sıkıntılı sıkıntılı havaya savuruyordu. Düşünceli bir hali vardı. Adeta bambaşka dünyalarda yaşıyordu... Biraz önce sorduğumuz bir soru onu bu hallere sokmuştu.

Söze, «Ertan’ı çok eskiden beri tanırım,» diye girdi. Ama «tanırım» derken, radyodan, kulüplerden demek istiyorum.

«Bir gün çalıştığı kulübe gittim. Ve işte Ertan Anapa ile ilk defa orada konuştum, tanıştım. O günü ömrüm oldukça unutamam. Nasıl heyecanlanmış, nasıl telaşlanmıştım.«O gün bugündür arkadaşlığımız bozulmadı. Hele eşinden ayrılınca samimiyetimiz daha da arttı... Artık birbirimizden ayrılmaz olmuştuk. Eğer bugün ben bir şeysem bunda Ertan’ın büyük payı olmuştur. O benim, yalnız can yoldaşım değil, hocam, öğretmenimdir de... Çok kısa bir süre sonra bizi evli olarak göreceksiniz.»

Sevinç Pekin bize bu sözleri İzmir'de çalıştığı kulübün müdüriyet odasmda söylemişti. Sevinç Pekin'in morali oldukça düzelmişti. Bunda Ankara'da kazandığı başarının büyük rolü vardı.

Sevinç Pekin'in Ertan Anapa ile evlenecekleri konusunu az sonra odaya giren, Ertan Anapa ile de konuştuk. «Haydi hayırlısı,» dedik. «Sevinç Pekin ile evleniyormuşsunuz.»

Güldü. «Nereden duyarsın bunları?» diye takıldı. Sonra da anlatmaya başladı:

- «Evet evleneceğim Sevinçle. Onu beğeniyorum. Yalnız, hala sinema ile şarkıcılık arasında bir karara varamaması beni üzüyor. Sinemanın bonosuna karşılık, şarkıcılığın peşin parası bence daha iyi. Hem sevinç, şarkıcılıkta da hayli başarılı. Muvaffak olacak. Yalnız biraz sabır, biraz da çalışmak lazım. Onu her bakımdan beğeniyor ve takdir ediyorum. Bana iyi bir eş olacağından hiç şüphem yok. Evlenince sinema ile olan ilişkilerini de kesmesi şart. Filimde oynaması gerekirse bunu ben tayin ederim.»Söylenen sözlere bakılırsa ikisi de evlenmeye kararlı. Ama biz yine temkinli olalım... «Bu evlenme olmayabilir de,» diyelim. Çünkü şimdiye kadar bu şekilde konuşup evlenmeye giden yoldan son dakikada dönen çok şöhret gördük... Hatta hatta nişan yüzüklerini alıp da evlenmeyenleri bile...

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 18. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir