Türkan Şoray’ın Hayır İşleri Takdire Şayan

Evet, Türkan Şoray büyük bir hastanenin yapılmasına yardım ediyor. Birçok sinema artistlerinin gece kulüplerinde sabahlara kadar içmesine, kumar masalarında ömür tüketmesine, müsrif bir hayat sürmesine, gösteriş için para sarf etmesine karşılık Türk sinema dünyasının bir numaralı artisti geçen hafta çek defterini açtığı gibi, miktarının açıklanmasını istemediği büyük, çok büyük parayı «İstanbul Genel Ana ve Çocuk Sağlığı Derneği» ne bir anda bağışlayıverdi.

Bakın bu bağışlama nasıl oldu, onu anlatalım: Şişli Çocuk Hastanesinde, kendilerine mahsus bir lokalde kurulmuş «İstanbul Ana ve Çocuk Sağlığı Derneği» vardır. Başkanı Doktor Burhan Öncel... Geçen hafta bu derneğin «Kadınlar Kolu», bir toplantı yaptı. Zaten her hafta toplanırlarmış. Son toplantıda, «Kadınlar Kolu»nun İkinci Başkanı Nezahat Kılıçoğlu, ortaya bir teklif atmış, «Türkan Şoray, duyduğumuza göre, içki, sigara içmez, gece kulüplerine ayak atmaz, sadece mesleğine vaktini hasreden bir hanım. Yaptıracağımız hastane için ilk bağışı ondan isteyelim...»

Bu fikir «Birinci Başkan» Berrin Uygur tarafından kabul edilmiş. Diğer üyeler, avukat Türkan Memeç, kimyager Serpil Akseven, genel sekreter Altan (bayan) Alkın, Leman Abed, Marga Sanker tarafından da onaylanmış.

Yedi hanım, karar onaylanır onaylanmaz hemen harekete geçtiler.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 31. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir