Warren Beatty’nin Evliliği Düşünmediği Kız Arkadaşları Kim?

Sinema dünyasının ünlü rejisörlerinden birkaçı bir partide bir araya gelmişler, bir taraftan içkilerini yudumlarlarken, bir taraftan da artistleri çekiştiriyorlardı. Bir ara söz döndü dolaştı, kadın artist seçme zorluğuna geldi. Rejisörler ha deyince akıllarına ünlü bir kadın yıldızın adının gelivermemesinden şikayetçiydiler.

Rejisörlerden biri: «Önemli bir film çevireceğim zaman baş rolde hangi kadın artisti oynatacağımı bir türlü kestiremiyorum,» dedi. «Uzun uzun düşünüp şöhretli biri aklıma gelmeyince, sıra artistlerinden birini çağırıp filmimde oynatıyorum. Fakat filmin çekimi tamamlanmadan aklıma başka isimler geliyor. Tabii o zaman da iş işten geçmiş oluyor.»

Şakacılığı ile tanınmış bir rejisör, arkadaşının bu sözlerini dinledikten sonra gülerek şöyle dedi: «Sinemada şöhret yapmış kadınların isimlerini aklınızda tutamıyorsanız bu işi halletmenin gayet basit bir çaresi vardır. Warren Beatty'den sevgililerinin listesini isteyin. Bu liste sizin için gerçekten bir hazine olacaktır.»

Diğer rejisörler, arkadaşlarının bu sözlerine gülüp geçtiler. Fakat aslında rejisörün yarı şakayla ortaya attığı bu iddiada büyük bir gerçek payı vardı. Sinemanın genç ve yakışıklı aktörünün sevgililerinin sayısı o kadar fazla ki, birçoklarının isimlerini hatırlamakta kendisi bile zorluk çekiyor.

Ünlü komedyen Shirley MacLaine'in kardeşi olan Warren Beatty ile gezip tozan şöhretli kadınların hiç biri bu yakışıklı modern Don Juan'ı kolay kolay unutamıyor. Genç aktörün çok ıstırap çektirdiği, yuvasını yıkıp ortaya bıraktığı şöhretli kadınlar bile ne olursa olsun, Warren'den kötü bir dille söz etmiyorlar. İçlerinden aktöre kızsalar bile öfkelerini dışarıya vurmaktan çekiniyorlar. Bu da aktörün sevgililer! üzerindeki tesirinin büyüklüğüne bir işaret sayılmalı.

Warren Beatty'nin listesinde yer alan belli başlı şöhretleri şöyle bir gözden geçirelim. Aktör adının yeni yeni duyulmaya başladığı yıllarda İngiliz sinemasının Elizabeth Taylor'u sayılan Joan Collins ile pek sıkı fıkı dost olmuştu. Sevgililer, her gittikleri yerde samimi pozlarda resim çektirmekten hoşlanıyorlar, aşklarını kimseden gizlemiyorlardı. Fakat günün birinde şöhretli nişanlıların arasına kara kedi, daha doğrusu bir başka esmer yıldız giriverdi! Amerikan sinemasının genç şöhretlerinden biri olan Natalie Wood, «Splendour on the Grass» (Çimenlerin Üzerindeki Şahanelik) isimli filmi çevirirken rol arkadaşı Warren Beatty' ye aşık olmuştu... Uçarı çapkın Warren Beatty'nin yüzünden kocası Robert Wagner'den de ayrılmış, sevgilisiyle uzun bir Avrupa seyahatine çıkmıştı. Herkes Avrupa dönüşü Natalie Wood ile Warren Beatty'nin evleneceklerini sanırken onlar sanki ağız birliği etmişlercesine evlenmenin aleyhinde konuşmaya başlamışlardı. Bir süre sonra Warren Beatty'nin, Natalie'yi ihmal ettiği kendine yeni flörtler aradığı görüldü...

Aktör kendine yeni bir kurban seçmek için sinema dünyasının şöhretlerine gözünü dikmiş araştırıyordu. Nihayet İngiliz sinemasının hanımefendi yıldızı Leslie Caron, Warren Beatty'nin sevgililer listesine girdi. O güne kadar evinden çocuklarından başka kimseyle ilgilenmediği bilinen Leslie Caron, meslek hayatını da tehlikeye sokmak pahasına evini terk etti. Amerikaya gidip Warren Beatty ile yaşamaya başladı... Mahkeme, Leslie Caron'un, kocasına ihanet ettiği kanısına vararak yıldızı cezalandırmıştı. Bu durumda sevgililerin o gün için evlenmelerine imkan yoktu. Ama mahkemenin verdiği ceza süresi dolduktan sonra da Warren Beatty, Leslie Caron ile evlenebilirdi. Ama olmadı. Leslie Caron aşkta yenilmişti.

Leslie Caron'un bu maceradan sonra kendini toplaması doğrusu hayli zor oldu, ama Warren Beatty, bir başka Ingiliz asıllı yıldız sayesinde bu macerayı da bir anda unuttu. Julie Christie ile Warren Beatty gayet iyi anlaşıyorlardı. Julie Christie, seviştiği Don Bessant ile Warren Beatty'yi tanıştırdıktan sonra eski sevgilisini bırakıp Warren Beatty ile gece gündüz beraber dolaşmaya başladı. Ama bu da uzun ömürlü bir macera olamayacak. Warren Beatty, eşinden yeni ayrılmış Vanessa Redgrave ile tanışınca Julie Christie'yi de unutacaktı. Ama maalesef, Warren Beatty'nin kalbi Vanessa Redgrave'e de kalmadı... Genç aktör, yeni şöhretlerden Joanna Pettet, Barbara Harris ve Maya Plisetskaya ile flört ederek Vanessa'yı unuttu.

Evlenip bir yuva kurmak için vaktin henüz çok erken olduğunu söyleyen 20. asrın Don Juan'ı, şu anda «Bonnie and Clyde» filmindeki rol arkadaşı Faye Dunaway ile pek sıkı fıkı dost. İkisi de aralarındaki dostluğun içine aşkın karışmadığını söylüyorlar ama böylesine bir uçarı çapkın, işin içine aşk karıştırmadan bir kadınla dostluk kurabilir mi?

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 31. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir