Osmanlı Torunu Nevra Şirvan
İstanbul’da oynadığı zaman kimse onun kabiliyetinin farkına varamamıştı. Ama Nevra Şirvan geçen sezon sonunda Ankara’ya misafir gidip «Durdurun Dünyayı… İnecek Var» müzikalinde oynadıktan sonra bütün İstanbul ondan bahsetmeye başladı… Gerçekten de Şirvan, Dormen Tiyatrosu’nda birçok roller oynamıştı: «Cengiz Hanın Bisikleti», «Yer Demir Gök Bakır», «Aşşşk». Sonuncu hariç, ilk ikisi genç aktrisin sanat hayatında pek önemli yerleri olmayan piyeslerdi. «Aşşşk» oyununda Nevra Şirvan, Metin Serezli ve Erol Keskin gibi iki değerli aktörün yanında hiç ezilmemiş, zaman zaman sahneye hakim olmuştu.

Halbuki, geçen gece «Durdurun Dünyayı... İnecek Var...» oyununda seyrettiğimiz genç aktris, gerçekten büyük bir istidat olarak karşımıza çıktı. Bunu kendisine söylediğimiz zaman güldü ve teşekkür etti.

- «Bu oyundaki rolümü çok seviyorum. Hele dört ayrı tip ve karakteri canlandırmak çok zevkli geliyor bana... Bir de amatör olarak Kolej'de oynadığım 'My Fair Lady'deki Eliza Doolittle rolümü çok severim.»

- «Durdurun Dünyayı... İnecek Var» piyesi için Ankara'ya gidip AST kadrosuna girdiniz... Sevdiniz mi Ankara'yı?... Misafirliğiniz ne zaman bitiyor?...»

- «Ankara'dan çok, Ankara Sanat Tiyatrosu'ndaki arkadaşlarımı çok sevdim. Hepsi bana yardımcı oldu... İyi insanlar... Öyle sanıyorum ki kasımın ikinci yarısında İstanbul'a döneceğim...»

- «Metin Serezli ile uzun zamandır berabersiniz. Ne zaman evleniyorsunuz? Sonra bu aşk ne zaman başladı?... 'Aşşşk' piyesinde her halde, değil mi?...»

- «Bilmem... Galiba o oyunda. Birlikte oynamaktan ve yakın olmaktan doğdu... Öyle sanıyorum ki İstanbul'da dönüşümde evleneceğiz.»

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 39. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir