Küçük Sarışın Stella Stevens
Şöhrete ulaşmak için her şeyi göze almıştı. Vücudunun ve yüzünün güzelliğine güveniyordu. Bu yüzden de Columbia Şirketi hesabına «Where Angels Go» (Meleklerin Gittiği Yer) isimli bir film çevirmeye hazırlanırken Amerika’nın ‘Playboy’ dergisinin foto muhabirine çıplak poz vermekte zerre kadar tereddüt etmemişti. Fotoğraf, mecmuada yayınlanınca, şirket yöneticileri, hop oturup, hop kalktılar, zira, genç yıldız adayı Stella Stevens, onların hesabına çevirdiği filmde, rahibe rolünü oynayacaktı…


Bu olaydan sonra, Hollywood basınında Stella Stevens aleyhine bir kampanya açıldı… Yirmi sekiz yaşındaki sarışın yıldız adayı ise, yazılanlara hiç aldırmıyor: «Ben, vücudumun güzelliğiyle iftihar ediyorum ve bu sayede de bir gün şöhrete ulaşacağımı biliyorum» diyordu.

Gerçekten de, sinema artisti olmayı kararlaştırdığı zaman kendine Marilyn Monroe‘yu örnek almış ve onun izinden yürümek istemişti. Fakat talihsiz yıldızın vakitsiz ve beklenmedik ölümü Stella’yı uzun uzun düşündürmüş, sinemada Marilyn’e benzemeden de şöhrete ulaşmanın yollarını araştırmaya koyulmuştu..


Stella Stevens, ismini Hollywood’da duyurabilmek için bir hayli bekledi. Nihayet günün birinde, talih yüzüne gülüverdi. Son yıllarda polisiye filmlerde güze’ vücutlu genç artistlerin rol almaları adet olmuştu. Stella Stevens de bu çeşit filmlerde pekala başarı sağlayabilirdi. Nitekim, «Silencers» (Susturucular) isimli ilk film de, Stella Stevens’in tanınmasında büyük rol oynadı. Bunu televizyon programlarının Ben Casey serisindeki roller takip etti. Son olarak da David McCallum ile «Madrid»i çevirdi..Stella Stevens, maceralı bir hayat sürmekten pek hoşlanıyor. Genç yıldız adayı, flörtlerinin sayısının çok olmasıyla övünüyor.

İlk defa Jerry Lewis ile bir komedi filminde oynamış olan sarışın artist, yakın bir gelecekte polisiye filmlerde oynamaktan da kurtulup, hayallerini gerçekleştirebileceğini umuyor.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 33. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir