Sophia Loren İçin Ufukta Yeni Ümitler
O sabah stüdyoya her günkünden daha erken geldi. Karşısına çıkanlarla şakalaştı. Gece çok geç yatmış olmasına ve sabahleyin erkenden kalkıp stüdyoya gelmiş olmasına rağmen, neşeli ve dinç görünüyordu. işine herkesten fazla ilgi gösteriyor, rejisörün çalışmaya başlama işaretini vermesi için sabırsızlanıyordu.. İtalyan yıldızı Sophia Loren‘in başından geçen üzücü olaylardan sonra, bu derece istekli çalışabileceğini kimse ümit etmemişti..


Genç kadın, yıllarca bekledikten sonra, tam anne olmaya hazırladığı bir sırada bebeğini düşürmüş ve doktorlar, artık anne olamayacağını bedbaht yıldıza söylemişlerdi.. Sophia, bir süre istirahate çekilip üzüntüsünü yenmeye çalışmış ve nihayet tekrar film çevirmek üzere Roma’ya dönmüştü.


Birkaç gün sonra ise Sophia’nın neşesinin sebebi anlaşıldı. İsviçreli bir doktor, Sophia’nın bebeğini düşürmesinin vücudundaki bir aksaklıktan ileri geldiğini ve bu aksaklığın da, basit bir ameliyatla giderilebileceğini bildirmişti. Genç kadın, Vittorio Gassman ile beraber çevirdiği «The Best House in Naples» (Napoli’nin En İyi Evi) isimli film tamamladıktan sonra, hastaneye yatıp ameliyat olacaktı. Napolili fakir bir çocuğu evlat edinmeye hazırlanırken, doktordan bu müjdeyi alınca, evlat edinme işini de geri bırakmıştı.En ufak bir cerrahi müdahaleden korkan yıldız, şimdi, bir an önce ameliyat masasına yatmak için Film çalışmalarını, önceden tespih edilen tarihten daha da önce bitirmek istiyor.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 34. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir