Sami Ayanoğlu’nun Jübilesi
İstanbul Şehir Tiyatrosu’nu, gelenekleri olan köklü bir sahne haline getirenlerin arasında Sami Ayanoğlu da vardır. Tam 37 yıl önce Şehir Tiyatrosu’na girmiş, o günden bugüne kadar sadakatle bu sanat yuvasına bağlanmış ve ömrünü buraya vermiş bir sanatçıdır Ayanoğlu. Geçen hafta, Rumeli Hisarı’nda mutlu bir jübilesi yapıldı.


Sami Ayanoğlu’nun 37 yıllık tiyatro hayatını bir çırpıda anlatmak imkansız… Yalnız, başına defne dalından yapılmış çelengi Galip Arcan’ın geçirdiğini, arkadaşlarının güzel sözlerini dinlerken gözlerinden şapır şapır yaşlar aktığını, sonra çoğunun «Sami Ağabey» dediği genç arkadaşlarıyla çıktığı «Cyrano de Bergerac» rolündeki eski günleri hayal ettiren sözlerini, Münir Nureddin İlahi sesini, «Bir Kavuk Devrildi»nin temsilini, Sami Ayanoğlu’nun mikrofon başında eşiyle kucaklaştıktan sonra: «Çok ayıp bir şey yaptım. Sizlerin önünde şaşırıp karımla kucaklaştım» deyişini kaydetmekle yetineceğiz.


Sami Ayanoğlu jübilesi, yalnız futbolcuların değil, tiyatro sanatçılarının da rağbet gördüğünü ve koca tiyatronun tıklım tıklım dolduğunu göstermesi bakımından da sevinç vericiydi.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 34. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir