Adamo Sevgilisini Kaptırdı

Şöhretin zirvesinde ulaşmıştı… Dünyadaki genç kız hayranlarının sayısı milyonlarla ifade ediliyordu… Parasının haddini hesabını kendi bile bilmiyor, cüzdan yerine her gittiği yerde yapraklarını cömertçe imzaladığı çekler taşıyordu. Bugün Avrupa’nın 1 numaralı şarkıcısı sayılan Adamo’ya günün birinde bir genç kızın «Hayır» diyebileceği tasavvur bile edilemezdi. Fakat kader, şöhretli şarkıcının karşısına bir gün elde edemeyeceği bir av çıkardı. Ve bu av, Adamo yerine, kimsenin tanımadığı mütevazı bir üniversite öğrencisinin eşi olmayı, Adamo soyadını taşımaya tercih etti.

Christine Delaroche'du bu genç kızın adı. Topu topu yirmi bir yaşındaydı. Felsefe okumuş ve Vittorio de Sica'nın bir filmi için tesadüfen baş role seçilerek bir anda Avrupa'da tanındı. «Yepyeni Bir Dünya» adlı bu film Parisli küçük Christine'in hayat yolunu bir anda değiştirdi. Genç kız, «Kül Kedisi» isimli modern bir piyeste başrole çıktıktan sonra, Adamo'nun çevireceği ilk filmin kadın artisti seçildi. İki rol arkadaşı, daha ilk günden birbirlerine ısınmışlardı. Hele Adamo, bu iri gözlü, sivri burunlu, çıkık elmacık kemikli genç kıza adeta hayran olmuştu. Artık herkes onların yakınlığını mutlu sonuçlara bağlıyor ve Adamo'nun pek yakında dünya evine gireceğini kulaktan kulağa fısıldıyordu. Sonra ne olduysa oldu, Christine bir anda Adamo'dan kopuverdi. Yakışıklı, fakat toplum içinde hiç bir hüviyeti olmayan Olivier D'Orban isimli bir üniversite öğrencisi ile hayatını birleştirdi.

Aslında bu bir yıldırım aşkı değildi. İki genç. Üniversite sıralarında tanışmışlardı. Christine'e sorarsanız arkadaşlıklarının 6 yıllık mazisi vardı. Ve son bir yıl hariç, bu sürenin geri kalan kısmını el ele, diz dize geçirmişlerdi. Sonra Adamo çıkıvermişti ortaya ve kısa bir kopma olmuştu bağlarında.

Düğün günü cüretli bir gazetecinin «Ya Adamo'yu hiç kıskanmadınız mı?» tarzındaki sorusunu genç damat gülerek şöyle cevaplandırdı. «Maratonu ben kazandığıma göre, o beni kıskansın.»Birlikte film çevirdikleri süre içinde Christine'e şarkı söylemeyi öğreten ve ona şan dersleri veren Adamo'nun önayak olması ile genç kız bir plak doldurmuştu.

«Yarın Evleniyoruz» adını taşıyan plağın uğuru ne yazık ki Adamo'ya hiç yaramadı. Şöhretli şarkıcı kabuğuna çekilip derdini içine gömerken, yeni evliler bu, adı son derece manalı plağın kârı ile mükellef bir balayı gezisine çıkıyorlardı.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 51. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir