Agnes Spaak da Ablasının YolundaCatherine Spaak, kamera karşısında hiç çekinmeden soyunarak şöhret yapmak isteyince, Spaak ailesinin fertleri öfke içinde hop oturup hop kalkmışlar, Catherine'in aile şerefini lekelemeye hiç de hakkı olmadığını söylemişlerdi... Fakat Catherine Spaak, ailesinin itirazlarına kulak asmamış, köşesine çekilmek şöyle dursun fotoğrafçılara açık saçık pozlar vermeye devam etmiş ve çok kısa bir süre içinde de sinemanın skandal kraliçelerinden biri olup çıkmıştı...

Genç artistin bu davranışları Spaak ailesini de şaşırtmış, hatta Catherine'e ailesinin adını kullanmaması bile ihtar edildi.

Catherine'den örnek alan kız kardeşi Agnes Spaak da sinemayı kendine meslek seçince Spaak ailesini yeniden bir telaştır almıştı.Fakat Agnes Spaak, «Ben ablam gibi olmayacağım. Sadece sanat kabiliyetimle isim yapmaya çalışacağım. Hiç bir skandala da adımın karışmasına meydan vermeyeceğim,» şeklinde konuşmuştu. Ancak genç kız, sinema dünyasının şöhretleri arasına karışınca fikirleri gibi davranışları da değişiverdi. Bir kere filmciler, Catherine Spaak'ın kardeşini de sinemanın bir seks sembolü olarak görmek istiyorlardı. Agnes Spaak da şöhret uğruna filmcilerin kararlarına boyun eğmek zorunda kalıverdi. Geçenlerde Walter Chiari, Virna Lisi, İra Fürstenberg, George Segail, Jean Sereli ve Carrol Baker'in rol aldıkları bir polisiye filimde başarılı oyunuyla dikkati çekti. Ve bu, Agnes Spaak için gerçekten büyük bir başarıydı.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 16. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir