Dany Saval Aşkı Buldu

Dean Martin‘in büyük oğlu Dino Martin, telgrafı okuduktan sonra üzgün bir halde elini alnına götürdü… Aldığı habere sevinmediği her halinden belliydi. Ve üzgün olmakta da yerden göğe kadar haklıydı. Zira Roma’dan çekilmiş olan telgrafta perşembe günü Las Vegas’ta olması bildiriliyordu. Dino Martin çok sevdiği arkadaşı Ed Garner’in nikahında şahitlik yapmak için Las Vegas’a gitmeye çok önceden söz vermişti ama nikahın böyle beklenmedik bir zamanda hele hafta ortasında yapılması küçük Dino Martin’in işlerini altüst etmişti. Zira delikanlı cuma günü mutlaka okulda bulunmak zorundaydı… Bu durumda perşembe günkü nikaha gitmesine de imkan yoktu…

Çaresiz kalan Dino Martin Ed Garner’e bir telgraf çekerek üzüntüsünü bildirdi… Böylece aylardan beri dedikodusu yapılan bir aşk macerası mutlu bir şekilde sonuçlanırken damadın en yakın arkadaşı bu mutlu .olayda hazır bulunamıyordu.

Amerikan sinemasının genç aktörlerinden ve büyük bir plak şirketinin sahibi olan Ed Garner, bir süreden beri Fransız sinemasının genç artisti Dany Saval ile sevişmekteydi... Sevgililer evlenmeye karar vermişler, fakat nikah gününü tespit etmemişlerdi... Dany Saval, eski kocası Maurice Jarre'ın HolIywood'lu güzellerden Laura Devon ile evlenmek için hazırlıklara başladığını öğrenince işi gücü bırakıp kendi nikah tarihini öne aldırmayı başardı... Genç kadın, sevişerek evlendiği Maurice Jarre'ın bir de kızları olduğu halde Laure Devon'la sevişip yuvasını yıkmasını bir türlü hazmedememişti. Bu sebeple her ne pahasına olursa olsun, Maurice Jarre'dan önce dünya evine girmek istiyordu ve bu isteğini de gerçekleştirdi.

Ed Garner, ilk defa, Dany Saval ise üçüncü defa evlenmiş oluyor... Fransız yıldızı Dany Saval'ın ilk eşi Roger Chaland idi... Bu yakışıklı Fransız menajeri, Dany Saval'ın sinema dünyasında tanınmasını sağlamış, onun şöhrete ulaşmasında önemli rol oynamıştı... Başlangıçta pek iyi geçinen karı kocanın arasına bir süre sonra kara kedi girmiş ve göz yaşlan, intihar tehditleri arasında Dany Saval'ın ilk evliliği sona ermişti.

Dany Saval, ilk eşinden ayrıldıktan sonra Amerika'ya gitmiş, burada da Hollywood'un Oscar kazanmış genç bestecisi Maurice Jarre ile sevişmeye başlamıştı...

Maurice Jarre ilk iş olarak Dany Saval'ı iyi bir müzikhol artisti olarak yetiştirmek istemiş ve Broadway sahnelerinde eşine rol bulmuştu... Fakat araya Laura Devon'un girmesiyle bu evlilik ve Dany Saval'ın müzikal komedi artistliği de yarım kalmıştı...Bu ayrılık, Dany Saval için gerçekten pek büyük bir darbe olmuştu. Genç kadın, her şeye rağmen kocasını çok seviyor ve günün birinde, onun yaptığı hatayı anlayıp geri döneceğini umuyordu. Genç kadın, bu ümitle bir süre daha oyalandı. Maurice Jarre'ın da kendisini sevdiğini ve geçici bir hevese kapıldığını düşünüyordu. Fakat sonunda, Ed Garner karşısına çıkınca, yıldız, eski kocasına daha fazla bağlı kalmasının lüzumsuz olduğunu anladı.

Şimdi genç artist, üçüncü defa mutlu bir yuva kurmanın verdiği sevinç içinde istikbale emin gözlerle bakıyor...

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 4. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir