Füsun Önal ile Cahit Oben Evleniyorlar«1966 kışının başında İlham Gencer’le bir müzik çalışması yapmak için Çatı'ya gitmiştim. Kulüpte kimsecikler yoktu. Yalnız, bir kişi piyanonun başına geçmiş, bir şeyler çalıyordu. Bir kenara oturup İlham Beyin gelmesini beklemeye başladım. Birden piyanoyu çalan kimse çalışmasını yarım bırakıp yanıma geldi. Biraz da kasılarak benim kim olduğumu sordu.»

Füsun Önal, nişanlısı Cahit Oben'le nasıl tanıştığım anlatıyordu. Cahit Oben de onu bir köşede sessiz sessiz dinliyordu. Ta ki «Biraz da kasılarak» kelimelerini söyleyinceye kadar. Birden gülmeye başladı. «Hey gidi günler,» dedi. «O zamanlar, erkekler böyle kasılarak genç kızların ilgisini daha çabuk çeker sanırdım!... Bereket Füsun daha ilk günden beni ikaz etti, ben de aklımı başıma devşirdim de, Füsun'u kaybetmedim.»

O günden sonra, Füsun ile Cahit Oben sık sık buluşmaya başlamışlar... Arkadaşlıkları yavaş yavaş aşka dönmüş ve nihayet 18 mart 1967'de iki genç nişanlanmışlar.

Füsun Önal 11 Mart 1947'de Ankara'da doğmuş. İlkokulun 1. sınıfının ük 15 gününü İstanbul'da okumuş, ondan sonra ver elini Ankara...

7 yaşındayken, müziğe hevesli her çocuk gibi, mandolin dersi almış. Akordeon, gitar derken küçük küçük besteler, okul şarkıları yazmaya başlamış. Yaptığı besteler arasında radyolarda çalman askeri bir marş bile var: 27 Mayıs Marşı.

- «Ortaokulu ve liseyi Ankara Koleji'nde okurken amatörce birkaç plak da doldurdum,» diyor Füsun Önal. «Bunların arasında 'Rock the Bob, You Don’t Have To Say You Love Me» çok tutuldu, çok satıldı. Koleji bitirdikten sonra 1965 yılında Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi'ne girdim. İki yıl okuduktan sonra tahsili bıraktım. Profesyonel olmam hayli yenidir. 1967 yazında Playboy'un yazlığında profesyonel olarak çalışmaya başladım. Bu kış da, Cahit vatani görevini Ankara'da yaptığı için orada geçirdim. 4 ay sonra Cahit’in askerliği bitecek, biz de evleneceğiz. Şimdiden Nişantaşı'nda bir kat almak için para biriktiriyoruz. Bir de Mercedes marka otomobil alırsak keyfimize diyecek yok... Allah'tan başka hiç bir şey istemeyeceğiz.»

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 21. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir