Frank Sinatra ile Adım AdımGece gündüz muhafızları yanından ayrılmaz. Hayranlarının sorularına cevap vermek zorunda kalmamak için şehir içinde helikopterle dolaşır. Film çevirdiği zamanlar stüdyoda özel tertibat alınır. Gece kulüplerinde eğlenirken masasında mutlaka bir, ya da birkaç muhafız bulunur. Müzik dünyasının taçsız kral Frank Sinatra, hayranlarından ve düşmanlarından korunmak, rahat rahat yaşayabilmek için bu şekilde davranmak zorundadır. Yoksa ünlü şarkıcıya hayranlarının bir dakika bile rahat nefes aldırmayacaklarım herkes biliyor.Frank Sinatra'nın maceralı hayatı da, her zaman gazeteciler için ilgi çekici bir konu kaynağıdır. Bu yüzden Sinatra, ne kadar uğraşırsa uğraşsın, gazetecilerden yakasını kolay kolay kurtaramaz. Aktörün eşlerini ve çocuklarını da gazeteciler gece gündüz takip eder. Bugüne kadar Sinatra ailesi hakkında yazılanları bir araya toplamak mümkün olsaydı, her halde çitler dolardı. Sinatra'nın hangi yıl kiminle gezdiği, onunla nerelere gittiği, neler konuştuğu ve ne sebeplerle darıldığını gazeteciler araştırırlar ve öğrendiklerini mutlaka okuyucularına ulaştırırlar.

Fakat gazeteciler, bunca yıldır uğraşmalarına rağmen, kısa bir süre öncesine kadar Frank Sinatra'nın soyunma odasına girmeyi başaramamışlardı. Ünlü şarkıcının «kutsal mabedim» dediği soyunma odasında dinleyicilerinin karşısına çıkmak için nasıl hazırlandığını görmek mümkün olmamıştı. Türkiye'de SES mecmuası ile işbirliği yapan «Camera Press» muhabirinin, geçenlerde Frank Sinatra'nın soyunma odasına girebilmesi dünya basınında büyük yankılar uyandırdı. Artık kutsal mabedin sihri bozulmuştu. Sinatra önce soyunma odasında fotoğraflarının çekilmesine izin vermek istememiş ama, direnmeler sonunda razı olmuştu.

Frank Sinatra'nın soyunma odasında çekilen fotoğraflarını aşağıda bulacaksınız. Yarım asırlık hayatının üçte ikisini mikrofon başında geçirmiş olan ünlü sanatçının, gene dinleyicilerinin karşısına çıkarken ilk defa konser veriyormuş gibi büyük bir titizlikle ve heyecan içinde hazırlanışı özellikle dikkati çekmektedir.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 22. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir