Gölgedeki Adam Gunther SachsBu iş yavaş yavaş onun canını sıkmaya başlamıştı. Dağ başında, tozun toprağın arasında, sabahın kör karanlığından akşamın geç saatlerine kadar oturup çile doldurmak olacak şey değildi...

Bunca yıl, kış aylarını Avrupa'nın eğlence merkezlerinde hepsi birbirinden güzel flörtleriyle baş başa geçirmeye alışmıştı... Onun verdiği partilerde şampanya su gibi akar, verdiği ziyafetlerde kuş sütü bile sofradan eksik olmazdı... Giydiği elbiseler, günün erkek modasına öncülük ederdi... Şimdi ise İspanya'nın bu kuş uçmaz kervan geçmez dağlarında ne yapacağını bilmez halde dolaşıyor, vakit öldürüyordu... Maddi bakımdan kendini hiç bir sıkıntıya sokması gerekmezken bir kadın uğruna bu kadar büyük fedakarlığa katlanmaya değer miydi?Fransız yıldızı Brigitte Bardot'nun Alman asıllı eşi Gunther Sachs, eşiyle beraber İspanya'ya gittikten bir süre sonra sıkılmaya başlamıştı...

Beynelmilel hovarda Gunther Sachs için böyle sıkıntılı bir hayata katlanmak gerçekten zordu. Fakat bir kere, karısı filim çevirirken onu yalnız bırakmamaya karar vermişti.

Şimdi kararından dönüvermesi bir skandala yol açabilirdi.

Ömrü boyunca skandallardan kendini kurtaramamış olan Gunther Sachs da şimdilik yeni bir hadiseye sebebiyet vermek istemiyordu.

Fakat Brigitte Bardot, kocasının katlandığı bu fedakarlığı umursamıyordu bile. Sahne aralarında kocasının yanına gelerek yerde rol arkadaşları Sean Conerry ve Stephen Boyd ile sohbet etmeye dalıyor. Gurther Sachs'ın bir köşede onu beklediğini, iki üç laf etmek için sabırsızlandığını düşünmüyordu bile... Partilerde kocasından çok Stephen Boyd'un yanında oluyor, kocasını ihmal ediyordu. Gunther Sachs, kelimenin tam manasıyla gölgedeki adam olmuştu.

Bir sabah, Gunther Sachs, karisiyle bu meseleyi açıkça konuşup kendine yeni bir yol çizmeye karar verdi. Kararını verdikten sonra biraz rahatlamıştı... Rejisör çekime ara verince yerinden kalktı. Karısına da kendisiyle beraber gelmesi için işaret etti... Karı - koca kalabalıktan uzaklaştılar, Gunther Sachs, Brigitte'e oldukça sert bir ifadeyle, gölgede yaşayan, karısının peşinden gitmek zorunda kalan zavallı bir koca rolünü oynamaktan bıktığını söyledi... Brigitte'e rol arkadaşlarıyla fazlaca samimi olmasından hoşlanmadığını belirtti... Brigitte, Gunther'den böyle bir tepki beklemediği için şaşırmış, hatta biraz da üzülmüştü... Kocasına bu düşüncelerini açıklarken göz pınarlarında yaşlar birikmişti... Gunther, sert bir hareketle geriye dönmek isteyince hemen kocasına sarıldı, ona her şeyin yakında düzeleceğini, film çalışmaları sona erince beraber Paris’e, neşeli, eğlenceli hayatlarına döneceklerini tekrar tekrar söyledi.Gunther Sachs önce karısının bu sözlerini dinlemek bile istemedi. Fakat Brigitte öyle inandırıcı bir ifadeyle konuştu ki, karisiyle daha fazla münakaşa edecek kuvveti kendinde bulamadı... Yarım saat sonra rejisör, artistleri iş başına çağırırken Brigitte kocasının yanağına bir öpücük kondurup hızla yanından uzaklaştı... Gunther Sachs gene endişeleri, şüpheleriyle baş başa kalmıştı.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 9. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir