Gönül Turgut Tüzüğü«Her cemiyetin, kendine göre bir tüzüğü, bir programı var. Benim neden olmasın? Geçen gün oturdum ve (Gönül Turgut Tüzüğü) nü yazdım.»

Plak şirketleri, gece kulüpleri, gazinocular, film prodüktörleri, organizatörler sizlere sesleniyoruz. Duyduk, duymadık demeyin. Gönül Turgut 1968 yılı ikinci yarısı için çok önemli kararlar almış. Öyle, şakaya falan gelir yanı yok bu «Gönül Turgut tüzüğü»nün. Tüzük maddelerinin dışında tek bir şey ileri süremezsiniz. Sözün kısası Haziran geldi, Gönül Turgut böyle oldu.Plak şirketleri, gece kulüpleri sahipleri, gazinocular, film prodüktörleri, organizatörler, «Gönül Turgut tüzüğü»nü ana hatlarıyla açıklıyoruz. Kesip saklamanızı tavsiye ederiz. Aksi halde başınıza geleceklerden kimseye dert yanmayın!

«GÖNÜL TURGUT TÜZÜĞÜ»

Madde 1: Gönül Turgut, Türkiye’nin en kaliteli kadın seslerinden biridir.

Madde 2: Tüzüğün amacı, Gönül Turgut'un sanat hayatını düzenlemek, patronlarla yapılacak iş akitlerinin esaslarını tespit etmektir.

Madde 3: Gönül Turgut bir yıl boyunca sadece altı plak yapacaktır. Bu plaklar Türkçe sözlü olacaktır.Madde 4: Gönül Turgut, gece kulüplerinde ve lokallerde yılın ancak üç ayında programa çıkacaktır. Çok fevkalade bir durum olmazsa alaturka gazinoda çalışmayacaktır.

Madde 5: Çalışacağı gece kulüpleri veya gazinolar, Gönül Turgut için en iyi şartları temin edeceklerdir. Gönül Turgut da en zengin repertuarı ile kendisine tanınan bu imkanları fazlasıyla ödeyecektir.

Madde 6: Gönül Turgut, yılda bir kere ve kendi adını taşıyan bir konserde yer alacaktır.Madde 7: Gerek çalıştığı lokallerde, gerek konserlerinde Gönül Turgut değişik kostümlerle sahneye çıkacaktır.

Madde 8: Ancak bu şartları peşinen kabul edenler Gönül Turgut’a iş teklifi yapabilirler.

Ya! Gördünüz mü başınıza gelenleri. Kesenin ağzını açmanın ne demek olduğunu bu tüzük size öğretecek.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 24. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir