Sean Connery Beatles’a Özendi

Müzik dünyasında bir bomba gibi patlayan Beatles dörtlüsü, kısa zamanda orijinal müziğiyle gençliğin bir numaralı sevgilisi olmuştu.

Beatle’ların yanı sıra İngilizlerin iftihar ettikleri, adına modalar yaratılan bir de artistleri vardır. James Bond filmleriyle şöhrete ulaşan İskoç asıllı aktör Sean Connery de John, George, Paul ve Ringo gibi bütün dünyada benimsenmiş, istatistiklere göre onun filmlerinin oynadığı haftalar sokak kavgaları artarken asi gençler arasında Bond tarzı uzun namlulu bir tabancaya sahip olmak büyük bir tutku halini almıştı.


Günümüz gençliğinde müzisyen Beatles neyse, aktör James Bond da oydu. Her ikisi aynı derecede sevilen ve taklit edilen isimlerdi. Buna karşılık Beatles’ın elemanları ne ona özenip vurdulu, kırdılı filmler çevirdiler, ne de «Majestenin Gizli Ajanı 007» onlara özenip mikrofona geçti. Fakat geçen hafta Londra’nın ünlü sineması Odeon’daki bir galaya gidenler hayret etmekten kendilerini alamadılar. O gece Sean Connery’nin çevirdiği son James Bond filmi «You Only Live Twice» (Sadece İki Kere Yaşarsın)ın galası vardı. Gene her seferinde olduğu gibi bütün sokak onun gelmesini bekleyen hayranlar takımıyla doluydu.


Çok geçmeden Connery’nin karısı Diane Cilento gözüktü. Fakat yanındaki saçlarını arkaya taramış, bıyıklarının ucu sarkık adamı pek tanıyamamışlardı. İlk şaşkınlık anından sonra bu hafifçe kambur duran adamın Connery olduğu keşfedildi. Filmin galasından sonra kısa bir tatil için Roma’ya giden aktörün başına gene aynı durum gelmiş, caddelerde elini, kolunu sallayıp gezerken kendisine dönüp bakan bile olmamıştı. Bu durum Bond’un hakiki hayranlarını bir hayli üzerken Beatles taraftarları da sinemanın meşhurlarına bile artık tesir edebiliyoruz diye oldukça keyifleniyor.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 28. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir