Gönül Turgut’u Tanıyalım
Üç yıl önce, Fransa’nın büyük şöhreti Charles Aznavour Türkiye’ye gelmişti. Sesi kadar çapkınlıklarıyla de meşhur olan Aznavour İstanbul’da da adı yeni duyulmaya başlayan bir şantöze, Gönül Turgut’a tutuldu. Bu olay gazetelere geçince Gönül, bir anda halkın en merak ettiği şarkıcı oldu. Genç kadın değişik sesine giden şarkıları seçmeyi iyi başardığı için her gün biraz daha sivrildi ve şöhretini bugüne kadar devam ettirebildi.

Gönül Turgut hayatta birçok şeyi seven bir insandır. Sevmedikleri ise oldukça az sayılır. Sahnelerimizin bu sempatik şantözünü daha iyi tanıyabilmeniz için onun sevdiklerini ve sevmediklerini birer liste halinde veriyoruz.


SEVDİKLERİ:

Sağlam karakter, nezaket, samimiyet… Esmer erkekler, uzun bey, siyah göz… Caz müziği, her çeşit dans, spor giyim, çizme… Yüzme, tenis ata binmek, seyahat… Kim Novak ve Andy Williams, Ispanak, muz, elma… Beyaz renk, mini etek, kara kedi, gece hayatı… Telefonda konuşmak gül, pırlanta, uyku… Rekabet ve yatarken müzik dinlemek.


SEVMEDİKLERİ:

Şarkı söylerken ona eşlik eden insanlar… Uzun saçlı ve yüzük taşıyan erkekler… Sivilceli insanlar… Ölümü düşünmek, yerine göre giyinmesini bilmeyen kadınlar… Kısa boy, çok konuşmak, mektup yazmak, yalnızlık, şımarıklık, yalancılık, ısrar… Uzun topuk, güreş, renklerden kahverengi, akordiyon ve kuşkonmaz.

İşte bütün sevdikleri ve sevmedikleriyle Gönül Turgut. Her halde sizler de onun listesinin içinde kendinizden çok şeyler bulmuşsunuzdur.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 34. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir