Kısa Kısa…

MASSIEL MADRİT’TE

«LA, LA, LA» adlı şarkısı ile Eurovision yarışmasını kazanan Massiel, Madrit’e döndü ve büyük tezahüratla karşılandı. Fotoğrafta, Massiel uçaktan inerken görülüyor.• John Fred ve Playboys topluluğu «Judy In Disguise» adlı plakları tutulunca hemen ikincisini doldurdular. «Hey hey Bunny» adlı bu plak da en az birincisi kadar tutacağa benzer.

• Vasfi Uçaroğlu ve Berkant Anadolu turnesine çıktılar. Ay sonuna kadar sürecek turne boyunca Orta ve Batı Anadolu illerini gezecekler.ROLLING STONES

Rolling Stones topluluğu son plakları olan «Their Satanic Majesty Request» in tutması üzerine, çalışma tempolarını daha hızlandırdılar. Son derece garip bir beste üzerine çalışmaya başladılar.• Tanju Okan, aynı gece birkaç yerde birden çalışıyor. Son olarak Taksim Belediye Gazinosu'nun yeni lokalinde programa başlayan Okan, bir yandan da yeni repertuvar hazırlıyor.

• Selçuk Ural, film çevirmeye başladı. Başrollerini Fikret Hakan ve Zeynep Aksu'nun paylaştıkları «Ecele Giden Yol» adlı bu filmde Selçuk Ural, kötü adam rolünde. Bu film için saçlarını oldukça kısalttı.• Yurdaer Doğulu orkestrasını yeniledi. Bundan böyle sadece show orkestrası olarak çalışmaya karar veren Yurdaer Doğulu'nun yeni arkadaşları şunlardır: Piyano, org ve flüt: Celal Kara, bas gitar, şantör: Aydın Şencan alto – tenor, saksafon: Tuna Akdemir, trombon – trompet: Halil Saçlı, bateri: Güngör Uygurer.

Yurdaer Doğulu'nun ayrılması üzerine eski topluluk «Lir 5 ve Mustafa İçli» adı ile show yapacak.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 21. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir