Raquel Welch Askerlerle Dağıttı

Ünlü komedyen Bob Hope, geçenlerde gazetecilerle konuşurken, bunca yıllık meslek hayatında ilk defa ciddi olarak siyasi bir konuya temas etti. Aktör, «Vietnam savaşının biran önce sona ermesini istiyorum,» dedi. «Vietnam meselesinin barışçı yollarla halledilmesi kanaatimce çok daha doğru olur.» Arkasından da hemen ekledi: «Savaş sona erince Amerikalı askerler vatanlarına dönerler, biz zavallı sanatçılar da onları eğlendirmeye kış kıyamet demeden, dünyanın öbür ucuna gitmek derdinden kurtuluruz.

Bob Hope, yerden göğe kadar haklıydı. Sinemanın şöhretlerinin birçoğu Amerikan hükümetinin isteği üzerine Vietnam'a, askerleri eğlendirmeye, morallerini düzeltmeye gitmişti... Şöhretli Vietnam yolcuları arasında en fazla ilgi toplayanlardan biri de Raquel Welch idi. Mini - gelinlik modasını dünyaya yayan sinema aleminin iki numaralı Ursula Andress'i Raquel Welch, Vietnam'a giderken yanına fazla bavul almamış olmasıyla da dikkati çekti. Genç kadının elinde bir tek çantayla uçaktan inmesine Vietnam'da bulunan meslektaşları kadar Amerikalı askerler de şaşırdılar. Bir artistin yanına bir tek bavul alıp gelmesi gerçekten maneviyat bozucu bir hareketti... Kim bilir belki de Raquel yol kıyafetini bile değiştirmeden askerleri eğlendirmeyi düşünüyordu...

Akşamüstü eğlence programı başladığı zaman Raquel Welch hakkında kötümser düşüncelere kapılanlar, yanıldıklarını hemen anladılar. Zira Raquel her on dakikada bir kıyafet değiştiriyordu. Tabii sırtındaki elbise parçacıklarına kıyafet denilirse!...

Raquel Welch, bu kıyafetleriyle tıpkı mağara devrinden kalma bir güzeli andırıyordu. Fakat günün en yeni danslarını yapıp en yeni şarkılarını söylemesi Vietnam'daki Amerikalı askerlerin ona hayran kalmalarına yetti de arttı bile. Raquel'in son zamanlarda Hollywood'da asık bir yüzle dolaştığını bilenler, onun Vietnam'da askerler arasında son derece neşeli bir yüzle dolaştığını görünce hayli şaşırdılar.

Zira son zamanlarda Raquel'in film çalışmaları hiç de iyi gitmemişti. Genç kadın üstelik kocası ve menajeri Patrick Curtis ile de dargındı... Ama genç kadın, Amerikalı askerlere harbi unutturmak için kendi dertlerini bir kenara bırakmış, onların karşısına neşeli, şen bir artist olarak çıkmayı başarmıştı.

Vietnam dönüşünde Raquel'in şansı da döndü... Genç kadının yüzüne kapanmış olan stüdyo kapıları yeniden açıldı. Filmciler, Raquel'e film tekliflerini birbiri peşi sıra sıralamaya başladılar.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 6. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir