Rock Hudson’ın Yalnızlık KorkusuKırk üç yaşındaki aktörün yüzündeki çizgiler derinleşmiş, gür siyah saçları seyrelmiş, aralarında aklar belirmişti. Her zamanki tatlı tebessümüyle karşısındaki gazetecilere gülümsemeye çalışıyordu, ama bu gülüşün ardında acı bir ifadenin gizlendiği de hemen fark ediliyordu. Genç kızların sevgilisi Rock Hudson, gençlik yıllarını çoktan geride bırakmış, orta yaşlı bir erkek havasına bürünmüştü. Üstelik kırkından sonra hayatta yapayalnız kalmış olmanın verdiği hüzün de Rock Hudson'u olduğundan daha yaşlı gösteriyordu.Gazeteciler, Rock Hudson'u stüdyoda yakaladıkları zaman bu müzmin bekarın yeni aşk maceraları hakkında fikir edinmek istemişler ve aktörü bir köşeye sıkıştırmışlardı. Fakat sordukları sorulara aktörün verdiği cevaplar ise doğrusu gazetecileri pek şaşırtmıştı...

Herkesin «bekarlık sultanlıktır» prensibini iyiden iyiye benimsediğini zannettikleri Rock Hudson, hayatından hiç de memnun görünmüyordu. Gelip, geçici aşk maceralarını önemsemediğini belirten aktör, bir gazetecinin, «Tekrar evlenmeyi aklınızdan geçiriyor musunuz» sorusunu şu şekilde cevaplandırdı:

- «Tekrar evlenmeyi aklımdan geçirmek de söz mü, boş zamanlarımı kendime eş aramakla geçiriyorum. Gençlik yıllarında bekar yaşamanın zevkli tarafları yok değil. Ama yıllar geçince düşünceler değişiyor. Uzun zaman ben koyu bir evlilik aleyhtarıydım. Bana kız bulan arkadaşlarıma söylemediğimi bırakmaz, benimle evlenmek için can atan genç kızları alaya alırdım. Ne yalan söyleyeyim, şimdi o eski günleri arıyorum. Bence bir erkek kırk yaşını aştıktan sonra bekar kalmamalı. Film çalışmaları bittikten sonra o koskocaman eve gidip tek başıma sabahı etmek bana Öyle güç geliyor ki, anlatamam. Evimde en müşkülpesent kadınları bile cezbedecek her türlü konfor var. Fakat iş konforla bitmiyor ki... Bir evin gerçek yuva olabilmesi için mutlaka bir dişi kuşa ihtiyaç var. Benim de yuvam dişi kuşunu bekliyor.» 

Rock Hudson, konuşma sırasında baba olma hasretiyle kıvrandığını da belirtti. Ünlü aktör «Evli ve çoluk çocuk sahibi meslektaşlarıma gıpta ediyorum,» demekten kendini alamadı. Minik bir elin avucumdaki temasını, ince bir sesin bana 'baba' diye seslenişini hayalimde calandırdığım zamanlar çıldıracak gibi oluyorum... Hayatımı paylaşacak bir kimse olmadıktan sonra para kazanmışım, ne önemi var... Benim soyadımı taşımakla gurur duyacak bir kimsem olmadıktan sonra sinemada şöhretin zirvesine ulaşmış olmanın bir değeri kalmıyor ki... Doğrusunu söylemek gerekirse, hiç vakit kaybetmeden evlenmek istiyorum. Yaşım kırk beşi bulmadan, babalık zevkini tatmalıyım...»Rock Hudson'un evlenme konusundaki fikirleri, hayranlarını olduğu kadar yakınlarını da şaşırttı. Zira ilk eşinden on yıl önce ayrılan aktör, herkese bekarlığı tavsiye etmiş ve boşandıktan beş yıl sonra bile «evlilik» kelimesini ağzına almak istememişti. Şimdi ise ihtiyarlayıp unutulmak, korkusu içinde olan aktör, hiç değilse hayatının sonbaharında mutlu bir yuvaya kavuşmak istiyor. Evlenip çoluk çocuk sahibi olduktan sonra sinemadaki şöhretini kaybetmesinin, isminin unutulmasının da onun için bir önemi kalmayacak. Zira Rock Hudson'un en büyük korkusu yalnız kalmak...Eşinden ayrıldıktan sonra Gina Lollobrigida, Claudia Cardinale ve Doris Day gibi şöhretlerle flört ettiğine dair çıkarılan dedikoduları da şiddetle yalanlıyor. «Sinemanın bu üç şöhretli yıldızıyla rol arkadaşlığı yapmak bana büyük zevk verdi. Onlarla dertleşip sıkıntılarımı unuttum. Fakat üçünün de hayat yolları ayrıydı. Hiç bir zaman onların özel hayatlarına karışmayı aklımdan geçirmedim.»En kısa zamanda evlenmeyi aklına koyan Rock Hudson, henüz müstakbel eşini seçmemiş. Fakat Bayan Rock Hudson'un sinemanın şöhretleri arasından olmayacağı da muhakkak Çünkü Rock Hudson, sinema içindeki evliliklerin uzun ömürlü olabileceklerine inanmıyor. İşinden evine geldiği zaman kendisini güler yüzle karşılayacak, evlilik hayatına birtakım hesapları karıştırmayı düşünmeyecek, onu sadece bir eş olarak sevip üzerine titreyecek bir eş istiyor. Sinemanın bugünkü şöhretleri arasında da Rock Hudson'un idealindeki eş tipine uyabilecek birini bulmak tahmin edileceği gibi bir hayli zor olsa gerek!... Zira ünlü aktör bekarlık yıllarında pek çok flört değiştirmiş, fakat bunların hiç biriyle anlaşamamıştı.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 23. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir