Şarkıcı Ayferi Turist Olarak Paris’e GidiyorAyferi Paris’e Gidiyor

• İki defa evlilik geçiren ve ilk eşinden 11 yaşında bir oğlu bulunan Ayferi, son olarak Adana’da çalıştığı Ağba Roof'ta, hayli sükse yaptı. Özellikle Marc Aryan’ın «Volage Volage» şarkısının Türkçesi olan «Atlı Karınca»yı, Adanalılara tanıttı. Ayferi, «Bugüne kadar, yani on beş yıllık şarkıcılık hayatımda, Kıbrıs, Beyrut, Atina, Libya (Trablus - Bingazi), Cezayir, Tunus ve Adis - Ababa gibi şehirlerde konserler verdim, gece kulüplerinde show yaptım. Bu arada İtalya'ya ve Fransa’ya da gittim, ama turist olarak. Şimdi ise Paris’e gidiyorum. Eğer arzuladığım imkanı bulursam, Paris’te kalmak isterim. Şimdilik, iki ay çalışmak üzere Los Machocambos’ların davetlisiyim. Onların kulübünde Türkçe, Fransızca, İtalyanca ve İngilizce şarkılar söyleyecek ve plak dolduracağım» demektedir.

YAŞ GÜNÜ — Ayferi, geçenlerde Füsun Önal'ın Adana'daki yaş günü partisinde SES muhabirinin kulağına Paris'e gideceğini fısıldadı.

AYFERİ'NİN YERİNE GÖNÜL TURGUT

Büyük Efes Oteli'nin meyhanesinde bir süredir show programları yapan Ayferi, çalışma süresini doldurduğu İçin yerini Gönül Turgut'a bıraktı. İzmirlileri tatlı sesi ve orijinal şarkıları ile eğlendirmesini bilen Ayferi, «İzmir'den unutamayacağım çok tatlı hatıralarla ayrılıyorum,» dedi.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 14. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir