Sylvie Vartan ve Sheila Ticaret Yapıyor
Kadın modası bütün dünyaya Fransa’dan ve daha doğrusu Fransa’nın başkenti ve moda dünyasının en ünlü şehri Paris’ten yayılır. Bugüne kadar Fransa’da modayı elinde tutan birçok büyük terzi ismi vardı. Fakat son senelerde özellikle genç kızlar sadece iki mağazadan alışveriş etmeye başladılar. Bu iki mağazadan alınan modaya uygun giyeceklerden birinin üzerinde «Sylvie», diğerinin üzerinde «Sheila» etiketleri var. Sahipleri de tahmin ettiğiniz gibi Sylvie Vartan ve «Bang Bang» melodisiyle uzun zaman dünya listelerinde kalan Sheila.


Bu iki dükkandan ilkini iki yıl önce Sylvie Vartan açmıştı. Küçüklüğü parasızlık içinde geçen ve bundan dolayı çok iyi giyinmeyi arzu etmesine rağmen bir türlü başaramayan Fransız gençliğinin taçsız kraliçesi, bütün imkanlara sahip olunca her seviyedeki genç kızın rahatlıkla giyinebilmesi için «Sylvie Butik» i açmıştı. Kısa zamanda işini ilerleten ve bugün düzinelerle mankenle yılda birkaç defile düzenleyen Sylvie Vartan, genç kızların en tuttuğu şarkıcı olduğu kadar en çok rağbet ettikleri giyim evinin patronu olabilmeyi de başardı.


Yıllardan beri Fransa’nın en sevilen şantözü seçilen Sylvie’nin bu yıl unvanını ciddî şekilde tehdit eden Sheila, giyim hususunda da onun kadar iddialı olduğunu göstermek için bir butik açmayı ihmal etmedi. Vartan’daki ucuz eşyalara karşılık Sheila biraz daha pahalı, fakat kaliteleri daha iyi olan giyecekler yapıp satmaya başladı. Üstelik daha harcıalem modellere yer verdiği için bu konuda, rakibesini geride bile bıraktı.


Küçük bir çocuk görünüşüne rağmen son derece ticari bir kafaya sahip olan Sheila şimdi İngilizlerin mini – etek kraliçesi Mary Quant gibi sınır dışında da butik açmak için teşebbüse geçti. Ondaki başarma azminin derecesini bilenler Sheila’nın şimdiden istikbalini garanti altına aldığını söylüyorlar.

Müzikten sonra moda konusunda da bu iki şantözün çarpışmasına en çok genç kızlar seviniyor. Hem hayranı oldukları şarkıcıların elinden giyiniyor, hem de alışverişe gittikleri zaman imzalı fotoğraf alıp Sylvie veya Sheila’yi yakından görmek, onlarla karşılıklı sohbet etmek imkanını elde ediyorlar.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 36. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir