Ünlülerin Yıldız Falı

SES mecmuası, 12 ayrı burçta doğan 12 yerli sinema artistinin yeni yıl dolayısıyla başlarından geçecek olayları, halen sahnelerimizde faaliyet gösteren sekiz illüzyoniste, Abra Kadabra, Mandrake, Sabu, Simbad, Turan Turanlı, Dante, Sim – Sala – Bim ve Kab – Ri – No’ya tahmin ettirdi. Böylece şöhretli sinema yıldızlarının istikballerini öğrenirken, kendi burcunuzda doğmuş yıldız hakkında söylenenleri okuyup kendi falınız hakkında da bir fikir edinebileceksiniz. Fakat bütün hoşça vakit geçirmek olduğunu da hatırdan çıkarmamak gerekir. Geçen sayımızda, Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Arslan, ve Başak burçlarında doğanların fallarını vermiştik. Bu hafta da, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık Burçlarında doğan altı sinema yıldızıyla, o yıldızlarla aynı burçta doğanların fallarını öğreneceksiniz.

EĞER SİZ DE SEMİRAMİS PEKKAN GİBİ TERAZİ BURCU'NDA DOĞDUNUZSA...

Turan Turanlı, Semiramis Pekkan'ın falına Pangaltı'daki evinde baktı. Kapının zilini çaldığımızda karşımıza sevimli saç modeli ve mini eteği ile Semiramis çıktı. Güzelleşmiş, olgunlaşmıştı. Bayram yerinde ilk defa atlıkarıncaya, dönme dolaba binen çocuk gibi sevinçliydi. O da diğer bütün artistler gibi Turanlı'nın söyledikleri karşısında şaşırmaktan ve bu şaşkınlığını acayip hareketlerle belli etmekten kendini alamadı... İşte Turan Turanlı'nın Terazi Burcu'nda doğan Semiramis Pekkan hakkında söyledikleri:

- «Ruh dünyanızda sizi de korkutan bir yalnızlık var. Bu yalnızlığın gün geçtikçe büyüdüğünü, his hayatınızı rahatsız ettiğini fark ediyorsunuz. Eğer bu şartlar devam ederse ileride bu yüzden hasta olacaksınız, tedavi göreceksiniz. Oysa herkes sizin şöhretinize ve güzelliğinize bakarak hakkınızda bambaşka fikirlere sahip.«Çok, ama çok iyi kalplisiniz. Orta boylu, beyaz tenli, güzel sesli, şöhretli bir erkekten yardım görüyorsunuz. Bu erkek yakın bir gelecekte sizin istikbalinizi değiştirecek, size yepyeni ufuklar açacak.

«Yeni yılın dördüncü ayında başınızdan bir kaza geçecek. Fakat fazla heyecanlanmayın tehlike yok. Biraz maddî zararınız olacak hepsi bu kadar.»

Semiramis'in gözleri büyüdü. «Kaza» kelimesi yüreğine korku salmıştı: «Rica edeceğim,» dedi, «bu konuda biraz daha açık konuşur musunuz?»- «Yıldızınız fazla bir şey söylemiyor. Kesinlik yok. Ocak ayının ortasında falınıza bir daha bakarsam belki kesin bir şeyler söyleyebilirim. Korkmayın. Hayat çizginiz 50 yaşın üzerinde gösteriyor. Fazla uzun değil. Tedavisi mümkün olmayan bir hastalıktan öleceksiniz.

«His hayatınız söylenenlerin aksine tam durgun. Sevdiğiniz bir erkeği hala unutamıyorsunuz, üzerinizde bıraktığı etki devam ediyor. 1970'de uzun boylu, esmer bir erkek çıkacak karşınıza ve bu erkek his hayatınızı allak bullak edecek.»

Turan Turanlı söyleyeceklerini söylemişti. Semiramis, hala falının etkisi altındaydı.

EĞER SİZ DE HÜLYA KOÇYİĞİT GİBİ AKREP BURCU'NDA DOĞDUNUZSA...

Abra Kadabra, Arnavutköy'de Hüsnü Keseroğlu'nun film seti olarak kullanılan köşkünde Hülya Koçyiğit'in el falına bakarken, yüreği Selim'in aşkıyla yanıp tutuşan zavallı Hülyacık o kadar heyecanlıydı, o kadar heyecanlıydı ki, sormayın... Hop oturdu, hop kalktı. İşte Abra Kadabra'ya göre Akrep Burcu'nda doğan Hülya'nın falı:

- «Son günlerde müthiş bir kararsızlık içindesiniz. İki insan arasında tercih yapmak mecburiyetinde kaldığınızı hissediyorsunuz. Batıl itikatlara çok bağlı olmamakla beraber şu anda göğüsleriniz arasında ufak bir muska taşıyorsunuz. Sol kalçanızın üstünde oldukça büyük bir ben var!...»Hülya bu sözlerden utandı biraz. Meraklandı. Abra Kadabra'ya:

- «Nereden bildiniz?» diye sordu. Abra Kadabra, oralı olmadı, devam etti:

- «Şansınız çok açık. Şansınızın bu açıklığı ölünceye kadar devam edecek. Hayatınızda üç izdivaç var. İlk izdivacınızı çok sevdiğiniz fakat şimdi soğuduğunuz bir insandan kaçmak için yapacaksınız. Fakat bu izdivacınız fazla uzun sürmeyecek. Bir kaza ile son bulacak. İkinci izdivacınız da kısa olacak. Üçüncü izdivacınız hayatınızın sonuna kadar devam edecek.

- «Bu evliliklerden iki kız, iki oğlan çocuğunuz olacak. Çocuklarınızın biri 10 yaşından sonra ölecek. Büyük kızınız Türkiye'nin en şöhretli kadınları arasına girecek. Fakat bu hangi sahada olacak onu bilemeyeceğim. O kısım şimdilik meçhul.Midenizde had safhada gastrit var. Derhal tedavi olun. Anneniz sizden önce dünya evine girecek. Şu anda bu mutlu işin gizli hazırlıklarıyla meşgul. Ömür çizginiz uzun. Sevenleriniz çok. His hayatınızda iki insan tarafından engelleniyorsunuz.»

Hülya, Selim için de bir şeyler söylemesini rica etti...

- «Selim'le olan bağlantınızda bir kesinlik, devamlılık göremiyorum. Senin de onun da yıldızı bu konuda kapalı. Belki şubat ayının başlarında bir değişiklik olabilir.»

EĞER SİZ DE EDİZ HUN GİBİ YAY BURCU'NDA DOĞDUNUZSA...

Ediz Hun'u Kemal Film Platosunda bulduk. Sabu'nun falına bakacağını öğrendiği zaman epeyce güldü. «İşiniz gücünüz böyle acayip şeyler bulmak» dedi. «Fal baktırmak da aklınıza nereden ama, gene de herkes gibi merak ederim...»

Bakalım Sabu'nun cam küresi Yay Burcu'nda doğan Ediz için neler söyledi:

- «Çok korkaksınız, evhamlısınız. Herkesten şüpheleniyorsunuz. Kimseye inanmak istemiyorsunuz. Bu size çok şeyler kaybettiriyor. Bu yüzden en sevdiklerinizi kırıyor, onlarla aranıza elinizde olmadan mesafe sokuyorsunuz. Böyle düşünmekten, hareket etmekten vaz geçin.«His hayatınız başarılı. Seviliyorsunuz, fakat sevemiyorsunuz. İçinizde inançsızlık, şüphe var. Bunlar ruhunuzu karartmış. Gerçekleri görmenize engel oluyor.

«Önünüzde bir hayli başarılı yıllar var. 1968 sizin uğurlu yılınız olacak. Hayatınızın zirvesine bu yıl içinde çıkacaksınız. Başarılar birbirini kovalayacak. Başarıların devamlı olması sizin elinizde.

«Ömür çizginiz uzun. Bu çizgi içinde hiç bir duraklama yok. Bu da hastalık geçirmeyeceğinize delalet eder. Sinirleriniz bozuk. Zaman zaman bunalım geçiriyorsunuz, ama önemli değil.«Başınızdan iki evlilik geçecek. İlk eşiniz bir kaza neticesinde ölecek. İkinci eşinizi sevmeden alacaksınız, fakat derin bir aşkla seveceksiniz.»

Falın bu kısmında Ediz'in yüzü asıldı. Sabu devam etti:

- «Kırmızı renkten daima kaçının. Size uğur getirmiyor. Renginiz yeşil. Üzerinizde muhakkak her gün yeşil bulunsun.»

EĞER SİZ DE EROL TAŞ GİBİ KOVA BURCU'NDA DOĞDUNUZSA...

Dante, Erol Taş'ın falına «Türkiye Sihirbazlar Stüdyosu» sahibi Turgut Ütebay'ın yazıhanesinde baktı. Etrafımız sihirbazların kullandığı çeşit çeşit aletlerle doluydu. Bundan da öğrendik ki, sihirbazlık bir hüner işi değil, para işi...

Dante, Erol'a güzel bir fal baktı. Geçmişten, gelecekten hepsinden haber verdi. Ve Erol'un gözleri dört açıldı. Dante, Kova Burcu'nda doğan Erol Taş hakkında şunları söyledi:

- «Dört aydan beri sıkıntı içindesiniz. Bir yakınınızın hastalığı sizi üzüyor. Bu üzüntü bir süre daha devam edecek. Fakat sonu ferah.»

Erol Taş birden heyecanlandı: «Sen in misin, cin misin arkadaş? dedi. «Benim en küçük, üç aydan beri hastanede yatıyor.. Mahvoldu. Ne gecemiz belli, ne gündüzümüz...»Dante, istifini hiç bozmadan elindeki bastonu, Erol'un yüzüne doğru tuttu, falını okumaya devam etti:

- «1968'in ortalarında iş hayatınızda bir duraklama olacak, fakat ondan sonra işten başınızı alamayacaksınız. Büyük başarılar arifesindesiniz.

«His hayatınız durgun. Elinizdeki çizgilere bakılırsa, iki defa evlenmişsiniz. İkinci evliliğiniz hayatınızın sonuna kadar devam edecek, iki çocuğunuz daha olacak. Ömrünüz uzun olacak 90 yaşına kadar yaşıyacaksınız. Ve ömrünüz bir kaza ile bitecek.

«İnsanlara fazla inanıyorsunuz. Bu huyunuzdan vaz geçin, sizin için zararları büyük oluyor. Biraz içinize kapanıksınız. Bu da iyi değil. Yakın dostlarınıza biraz açılsanız iyi edersiniz.

«Uğurlu gününüz salı. Cumartesi günleri çalışmamaya gayret edin. Tek yıllar sizin için hayırlı.»

EĞER SİZ DE SELDA ALKOR GİBİ OĞLAK BURCU'NDA DOĞDUNUZSA...

İsminin başında bir de «Dr.» kelimesi bulunan Sim - Sala - Bim, Selda Alkor'un falına Nişantaşı'ndaki evinde baktı. İçinde bir hayli niyetler tuttuğunu söyleyen Selce Alkor, başına örtüler bağlamış, yüzüne ciddi bir ifade vermişti. Boynu büküktü, hareketleri ürkekti. Falını sessizce dinledi, heyecanını hiç belli etmedi. Sim - Sala - Bim, Oğlak Burcu'nda doğan Selda Alkor için şunları söyledi:

- «Kalbinizde bir eziklik var. Eskiyi hatırlamak sizi korkutuyor. Size tarifsiz bir üzüntü veriyor. Temiz kalplisiniz. İnsanlara iyilik etmek, insanlarla iyi geçinmek istiyorsunuz. Fakat sizi yanlış anlayıp daima istismar yoluna gidiyorlar. Bugüne kadar sizi hep menfaatleri için kullanmışlar.«His hayatınız bu sıralarda durgun. Bu durgunluk uzun süre devam edece. 1969 yılından sonra fırtınalı bir aşk hayatı başlayacak. Seveceğiniz, bağlanacağınız erkek henüz Türkiye'ye gelmedi. Dış memleketlerden birinde yaşıyor. Kibar, dürüst ve artistlerden daha yakışıklı bir erkek bu... Görür görmez ona vurulacaksınız. Önceleri sizin artist olduğunuzu düşünerek sevginizi reddedecek, ama sempatinize dayanamayacak.

«Uğurlu yıllarınız çift rakamlı yıllar. 1968 hayatınızın en parlak yılı olacak ve bu parlaklık uzun süre devam edecek. Ömür çizginizde bir duraklama var. Belki bir hastalık olabilir, ama kesin konuşamayacağım, çizgileriniz fazla bir şey söylemiyor.

«İki kızınız olacak. Uzun bir seyahat yapacaksınız. Denizaşırı ülkelere gideceksiniz. Seyahat sırasında başınızdan sizi korkutacak bir kaza geçecek.

«1968'in ortalarında biraz sıkılacaksınız. Sebebi dedikodular. Fakat aldırmayın. Yüreğinizi ferah tutun.»

EĞER SİZ DE EKREM BORA GİBİ BALIK BURCU'NDA DOĞDUNUZSA...

Ekrem Bora'ya: «Falına bakılacak» dediğimiz zaman, doğrusu çok şaşırdı. «Benim mi?» diye sordu. «Tabiî» dedik. Yanımızda Hülya Koçyiğit de vardı. «Geçen gün benim de falıma baktılar» diye söze karışınca, Balık Burcu'nda doğan Ekrem Bora, çarnaçar Kab - Ri - No'nun karşısına geçti, boynu bükük, falını dinlemeye başladı:

- «Dünyayı umursamayan bir tip olarak gözüküyorsunuz, ama aslında iç dünyanız bambaşka. Ruhunuzda kuvvetli fırtınalar esiyor. Macera adamısınız. Karakteriniz buna müsait. El çizgilerinizde pek ender insanlarda bulunan bir karışıklık var. Bu da, his hayatınızın diğer insanlardan daha güçlü olduğunu gösteriyor.«Bir kadın, yanınızda olamamanın ızdırabını çekiyor. Sizi çılgın gibi seviyor. Fakat, siz onu sevmiyorsunuz. Karınıza aşıksınız. Bağınız hayatınız boyunca devam edecek. Üç çocuğunuz daha olacak.

«1970 sizin için en uğurlu yıl olacak. Zengin olacaksınız, işiniz umduğunuzdan daha iyi olacak. Yıldızlar, yükseleceğinizi söylüyor.

«45 yaşınızda büyük bir kaza geçireceksiniz. Bir yeriniz sakat kalabilir, dikkat edin.»Ekrem: «Aman,» dedi, «Gül duymasın. Vallahi bana otomobil falan kullandırmaz. Zaten süratli gidiyorum, otomobilime binmek istemiyor.»

Kab – Ri – No, anlatmaya devam etti:

- Uzun boylu, esmer, yakışıklı bir adamdan çekinin. Dost gibi evinize girip size düşmanlık yapmaya çalışıyor. Güler yüzüne sakın aldanmayın.

«Temiz kalplisiniz. Bunun mükafatını daima görüyorsunuz. Yardımdan hoşlanıyorsunuz. Uğurlu gününüz pazartesi»

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 2. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir