Artistler Altay’ı Yendi
İzmir’in bunca yıllık bir spor kulübü olan Altay, tesadüfün cilvesine bakın, hem emeklileri, hem de aslan gibi genç oyuncularıyla çıkardığı iki takımla aynı netice ile yenildi.

İzmir Fuarı’nın kapanış. gecesiydi. Belçika’nın Liege takımı, kupa galipleri karşılaşmalarının birinci turunun ilk maçı için İzmir’e Alsancak Stadına gelmişti. Artık gelenek halini aldı. Böyle maçlara fazla seyirci çekmek için, asıl maçtan önce emekli oyuncular sahaya çıkıp yarımşar saatlik iki devrede bir futbol gösterisi yapıyorlar. Rapid – Beşiktaş maçından önce de Altay’ın eski kurtlan, yıllar sonra «kurtlarını dökmek için» sahaya çıktıkları zaman karşılarında «Artistler Takımı»nı buldular.Fuar dolayısıyla İzmir'deki artistler (kadın artistler hariç) bir futbol takımı kurmuştu. Ancak altı kişilik bir «yarım takımla» sahaya çıkıp şöyle dizildiler: Yusuf Sezgin, Tanju Okan, Adnan Şenses, Coşkun Erdem, Öztürk Serengil ve Ateş Böcekleri isimli iki komik: Yalçın ve Ercan.

Artistler takımı sahada bütün «marifetini» gösterdi ve seyircileri neşeye boğdular. Altay «emeklileri» ilk dakikadaki oyunlarını devam ettiremeyince iddialı maç 3-2 artistler takımının lehine bitti.

Biraz sonra Altay'ın «emeksizler» takımı da 3-2 yenilince Altaylılar artistlere kızdılar:

- «Siz bizi yenmeseydiniz, Belçikalılar da yenemezdi!» dediler.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 41. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir