Dünya Sinemasında Bir Hafta
Richard Burton 1967 yılının son günlerini pek hareketi geçirdi. Ünlü aktör bir taraftan çevirmekte olduğu filmin son sahnelerini tamamlamaya çalışırken, bir taraftan da yeni çevireceği filmin senaryosunu tetkik ediyordu. Bu kadar iş yetmiyormuş gibi, boş zamanlarında da ünlü heykeltraş Gualberto Gocchi’nin ateiyesine gidip saatlerce ona modellik ediyordu.. İran Şahı, Prenses Beatrice, Hollanda Prensesi Margaretha, Arturo Toscanini, Nelson Rockefeller ve Richard Nixon gibi şöhretlerin büstlerini yapmış olan heykeltraş, günümüzün en ünlü heykeltraşlarından biridir.. Ünlü aktör Richard Burton da bir büstünü New York’taki sinema müzesine hediye etmeyi kararlaştırınca heykeltraş Gocchi’yle temasa geçti. Gocchi’nin boş vakti fazla olmadığı için de aktör heykeltraşın çalışma programına ister istemez ayak uydurmak zorunda kaldı…Aktörün eşi, büstü pek beğendiği için önceleri müzeye gönderilmesi kararına itiraz etti. Ama Richard Burton, Elizabeth Taylor’un isteğini bu defa geri çevirdi. Kararından onu hiç kimsenin caydırmayacağını ısrarla belirtti. Fakat bu arada ileriki bir tarihte karısı için ikinci bir büst yaptırtacağını da söylemeden edemedi.

Richard Burton'un, Marlon Brando ile «Candy» isimli filmi çevirmek için teşebbüse geçip geçmeyeceği de ayrıca merak ediliyor: Bir öğrenciyle öğretmenin aşk macerasını pek müstehcen bir şekilde anlatan bu romanın filme çekilmesini tenkit edenler de pek çok.


İTALYA'YA YERLEŞTİ — Amerikan sinemasının kumral yıldızı Pamela Tiffin, önce saçlarını sarıya boyattı, sonra da Amerika'yla ilişkisini kesip İtalya'ya yerleşti.. Amerikan komedilerinde genç kız rollerine çıkmaktan hiç hoşlanmadığını söyleyen Pamela Tiffin, Avrupa sineması sayesinde kolayca şöhrete ulaşacağından emin. Genç yıldızın kıyafetine gelince, geçenlerde ressam Duffy'nin eserlerinden birini gördükten sonra fotoğrafçılara böyle poz vermeye heveslenmiş...


ESKİ TOPRAK — «War Vagon» (Harp Arabası) isimli film çevrilirken, altmış yaşındaki aktör John Wayne, bir sıçrayışta atına atlayıvermişti. Kendisinden bir hayli genç olan rol arkadaşı Kirk Douglas'ın ise ata binmesi için ayağının altına bir tabure konması gerekti... Karikatürist de bu fırsatı değerlendirmesini bildi.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 2. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir