Fikret Hakan’ın 155 Bin Liralık Elbisesi

Şimdiye kadar dünyanın en pahalı erkek elbisesi ne Londra’da, ne Paris’te, ne de Washington’da dikildi. «Öyleyse nerede?» diyeceksiniz. Hemen söyleyelim İstanbul’da! Fiyat, da 155.000 lira.

Elbiseyi diktiren kişiye gelince. Onu bir mirasyedi, bir hacıağa, parasının hesabını bilmeyen bir milyoner sanmayın. Bu elbiseyi diktiren şahıs, çalışıp alnının teri ile kazanan, Türk sinemasında isim sahibi, ünlü oyuncu Fikret Hakan'dan başkası değildir. Yine mi şaşkınlığınız geçmedi, öyleyse biraz daha açıklayalım:

Efendim, elbiseyi diken terzi Hilmi Kürt’tür. Fikret Hakan'ın samimi arkadaşlarından biri. Bir gün Fikret, Hilmi'yi ziyarete gider. Elinde bir suru bono vardır. Türk sinemasının içinde bulunduğu krizli durum sebebiyle ödenmemiş bonolardan.Konuşma sırasında Hilmi Kurt. «Ver bu ödenmeyen bonoları, sana 1.500 lira değerinde İngiliz kumaşından bir elbise yapayım. Tahsil edebilirsem ne ala, edemezsem güle güle giy,» der Fikret kabul eder ve 155.000 liralık elbisenin hikayesi de işte böylece başlar.

Şu anda 155.000 liralık elbisenin dikilmesi bitmek üzere. Fikret Hakan da halinden gayet memnun...

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 25. SAYISIYorum

  1. If you desire to obtain a good deal from this paragraph then you have to apply such techniques to your won weblog.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir