Müzik Dünyasından Bir HaftaSAHNEDE — Ertan Anapa, Show'daki başarısı ile kısa bir sure çalıştığı Ankara'da da müzikseverlerin kalbini fethetmesini bildi. Anapa'nın repertuvarında Türkçe sözlü parçalar çoğunlukta. Bunların arasında en beğenileni «Sokağından Geçtim». Yabancı şarkılar arasında ise Tom Jonss'un «Things I Wanna Do» adlı parçası çok tutuluyor. Resimde Anapa, Ankaralı dinleyicilerine müzik ziyafeti veriyor!

PLAK ÜSTÜNE PLAK — Nancy Sinatra ile Lee Hazlewood yeni bir plak doldurdular. «Some Velvet Morning» adını taşıyan bu parçanın, «Jacksone»dan daha fazla tutulacağı iddia ediliyor... Nancy - Lee ikilisinin plaklarının tutulması, bu iki şöhretin kolay kolay birbirlerinden ayrılmayacaklarını gösteriyor.

MAVİ IŞIKLAR İZMİR GENÇLİĞİNİN KALBİNİ FETHETTİ — Beat müziğini kendilerine tür olarak seçen «Mavi Işıklar» topluluğu, İzmir'de verdikleri konserle gençliğin bir numaralı sevgilisi haline geldi. En yeni ve popüler parçaları repertuvarlarına alan topluluk, bilhassa pazar matinelerinde büyük ilgi topladı. Popüler müziğin dünyanın dört bir köşesindeki gençlik tarafından çok tutulduğunu söyleyen Mavi Işıklar, bu müziği Türk gençliğine sevdirmek için Anadolu'yu adım adım dolaşacaklarmış.

SELÇUK URAL — Son günlerde yeniden gözde şarkıcılar arasına giren Selçuk Ural dört yeni plak birden yaptı. Çoğu «play-back» yani müziği ithal, sözleri yerli olarak alınan parçaları Türkçe sözlerle plağa okudu. Ankara'da bulunan sanatçı yakında İstanbul'a dönecek.

MÜZİK DÜNYASINA YENİ BİR TOPLULUK — The Herd adı bugün için pek duyulmuş değil. Müzik dünyasının bu yeni topluluğunun ilk plakları «Paradise Lost» önce tutulmadı. Fakat aynı şarkıyı bir kere de Peter Frampton söyleyince şarkı birdenbire sevilmeye başladı. The Herd şimdi ikinci plağının hazırlıkları içinde. Müzik otoriteleri, onların çabuk şöhrete ulaşacaklarını söylüyorlar.

BEATLE'LAR HİNDİSTAN'DA — Beatles topluluğu geçen hafta içinde yine Hindistan'a gitti. Topluluğun son plağı olan «Magical Mystery Tour» dünya listelerinde ilk sıralarda yer almaya başladı. Birinci sıralarda yer alan plak yine Beatles'a ait: «Hello, Goodbye». Beatles son bir yıldır eski şöhretlerinden bir hayli kaybetmişlerdi. Bunu fark eden grup, bir süre sahneden uzak kalmış ve yepyeni repertuvarla halkın karşısına çıkınca yine eski Beatles olmuştu.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 10. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir