George Peppard Hatasını Anladı
Avukat, endişeli bir sesle: «Hemen büroma gelmeniz gerekiyor, Mr. Peppard» dedi. «Baş başa verip bu meseleye bir çare bulmalıyız. Aksi halde MGM Şirketi, ikimizin de mahvına sebep olabilir. Duyduğuma göre, şirket yöneticileri sizi dava edip büyük bir tazminat isteyeceklermiş.»

Hollywood’un genç aktörü George Peppard telin öbür ucundan: «Senin de, MGM Şirketinin avukatlarının da, herkesin canı cehenneme!» diye bağırdı. «Ben sana kararımı söyledim. Dünya yıkılsa MGM stüdyolarına bir daha ayak basmam. Mahkemeye vermezlerse hatırım kalır! Hay Allah belanızı versin be!…»

Genç adam, telefonu hızla kapadı. Sonra bir sigara yaktı, sinirli sinirli odanın içinde bir oraya, bir buraya dolaşmaya başladı. Filmcilere çok kızıyordu. Hele MGM Şirketinin yöneticilerine ateş püskürüyordu. Onu «Judith» filminde başrolde oynatmayı vaat ettikleri halde rolünü Peter Finch'e vermişlerdi. Herkes onun üzerine titrerken MGM'ciler ikinci plana atmışlardı.

«Home From The Hill» (Tepedeki Ev) isimli filmde Robert Mitchum'un oğlu rolünü oynadığından beri George Peppard, Amerikan sinemasının asi delikanlısı olarak şöhret yapmıştı. Genç adam asi delikanlı havasını film setlerinin dışında da devam ettirmek istiyordu. Onun niyeti ikinci bir James Dean, ya da Marlon Brando olmaktı. Yalnız, sinemada asi delikanlı modasının geçmekte olduğunu hesaba katmamıştı.Genç aktör George Peppard, asi delikanlı pozlarını bir süre daha devam ettirdi. Hatta çok sevdiği Elizabeth Ashley ile de sırf bu poz uğruna uzun bir süre evlenmedi. Fakat günler geçip de film şirketlerinin ona iş vermek istemediklerini fark edince rotayı değiştirdi.

Aktör filmcilerle konuşurken daha nazik ve anlayışlı davranmayı öğrendikten sonra genç adama film teklifleri yağmaya başladı.

Bugün George Peppard, Hollywood'un gerçekten büyük ümitler bağladığı genç kabiliyetlerden biridir. Yalnız genç adam, bir türlü romantik jön rollerine ısınamıyor. Ruhundaki isyancılığı, macera filmlerinde hareketli dövüş sahneleriyle gidermeye çalışıyor.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 47. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir