Hayley Mills Sevgilisinin Boşanmasını Bekliyor
Annenin ve ablanın yalvarmaları, nasihatleri bir sonuç vermeyince, bir kere de babanın kızını karşısına alıp ciddi bir konuşma yapması kararlaştırıldı. Elli dokuz yaşındaki İngiliz aktörü John Mills, son günlerde bir hayli çökmüş, yaşlanmıştı. Yirmi bir yaşındaki kızı Hayley Mills‘in elli üç yaşında üstelik evli bir erkekle sevişmesi, aktörün saçlarını biraz daha ağartmış, omuzlarını vakitsiz çökertmişti. Hayley’i her bakımdan mükemmel bir insan olarak yetiştirdiğine inanmışken kızının bu davranışı şöhretli babayı çok üzmüştü. Sırf kızıyla konuşabilmek için de Londra’da çevirdiği filmi yarıda bırakıp Amerika’ya gitti. Hayley, babasını büyük bir sevinç içinde karşıladı ve onun bir şey söylemesine meydan bırakmadan: «Akşama Roy ile buluşacağım. Seni onunla tanıştırmak için sabırsızlanıyorum.» dedi ve ekledi: «iyi anlaşacağınızdan eminim.»

John Mills, acı acı gülümsemişti. Rejisör Roy Boulting ile arkadaş olarak iyi anlaşacaklarına şüphe yoktu. Zira ikisi aynı neslin insanlarıydı… Ama önemli olan yirmi bir yaşındaki bir genç kızın, babası yerindeki erkekle anlaşıp anlaşamamasıydı. İşte John Mills buna bir türlü akıl erdiremiyordu. Gerçi sinema dünyasında yaşlı erkeklerle evlenmiş birçok kadın vardı ama hepsinin de bir menfaat uğruna bu izdivaçları yaptıkları, para ya da mevki koparmak için yaşlı erkeğin kaprislerine katlandıkları muhakkaktı. Hayley’in bunlara ihtiyacı yoktu.

John Mills, damat adayı Roy Boulting ile tanışmadan önce kızını karşısına aldı. «Roy Boulting’in mükemmel bir insan olduğuna inanıyorum. Seni hiç bir zaman kırmaması, film çalışmalarında yardım etmesi onun iyi bir karaktere, temiz bir ruha sahip olduğunu gösteriyor. Fakat aranızdaki yaş farkı bir yana şimdilik seninle evlenmesine de imkan yok Onun eşinden ayrılması yıllarca sürebilir. Sonra diyelim ki birbirinizi beklediniz. Benim yaşımda bir erkekle hayatını birleştirirsen mutluluğa kavuşacak mısın? Beni o kadar sevmene rağmen bizim bile aramızda sık sık görüş ayrılıkları doğuyor. Ben nihayet senin babanım. Aramızda anlaşmazlıklar çıksa da bunları bertaraf edebiliriz. Fakat kocanla olan anlaşmazlığı aynı şekilde kolayca halledebileceğini hiç sanmıyorum. Gel, vakit henüz erkenken sen bu sevdadan vaz geç. Roy ile de ben konuşayım. Aynı yaşlarda olduğumuza göre birbirimizin dilinden daha kolay anlarız…»

Hayley Mills babasının sözlerini dinledikten sonra kararını açıkladı:

– «Ben Roy’dan katiyen ayrılmam. Karısından boşanmamasının da önemi yok. Biz bir arada mutlu yaşıyoruz. Gerisi de siz dahil kimseyi ilgilendirmez.»

John Mills, duyduklarına inanamıyordu. «Şahidin Gözleri» filminin şöhrete ulaştırdığı o çilli yüzlü küçük masum kızı büyümüş, babasına meydan okuyan yaşını başını almış asi bir genç kız hüviyetine bürünmüştü…John Mills, kızının her ne pahasına olursa olsun kararından caymayacağını anlayınca direnmekten vaz geçip İngiltere’ye döndü. Daha sonra da ana – baba Mills’ler, basına bir açıklamada bulunarak Hayley’in Roy Boulting ile evlenmesinde bir mahzur görmediklerini açıkladılar. Böylece ünlü çocuk yıldız Hayley Mills, yaşından ve dış görünüşünden umulmayacak bir olgunluk içinde ailesini ikna etmiş oldu. Bundan sonra dedikoduculara da susmak düşüyor.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 38. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir