Liz Taylor ve Mia Farrow Esrarengiz Bir Filmde Karşı Karşıya Herkes dikkat kesilmiş onlara bakıyordu. Birden, sette sert bir tokatın şaklaması duyuldu. Arkasından da rejisörün sesi.

- «Olmadı... Baştan.»

Herkes tekrar yerini aldı. Tokadı atan bir an sesin sahibine dik dik baktı. Menekşe gözlerinde kıvılcımlar yanıp söndü. Fakat itiraz etmedi. Sahne yeni baştan düzenlendi. Şahıslar yerlerini aldılar. Aynı el bir daha kalktı; ve bir daha indi. Ama bu defa yapmacık olmayan bir şiddetle. Yiyenin yüzü sarsıldı. Az önce müdahale eden, bu defa hayatından memnun görünüyordu. Rejisör, «Tamam; stop,» dedi.

Londra'da, konusu son derece gizli tutulan «Gizli Tören» isimli filmin setinde cereyan ediyordu bu olay. Rejisör, ünlü yönetici Joseph Losey'di. Artistlerse Elizabeth Taylor ile Mia Farrow. Sinemanın en şöhretli ismi, 36 yaşındaki anlı şanlı Liz ile, 22 yaşında büyük gelecek vaat eden Mia Farrow, karşı karşıya oynuyorlardı.

Filmin bütün ağırlığı onların üzerine kurulmuştu. Konu gizli tutulmasına rağmen, filmin, sinir hastası, zayıf karakterli bir genç kadınla (Mia Farrow), geçkince bir fahişe (Liz Taylor) arasındaki yakışıksız münasebeti işlediği, Losey'e yakın çevreler tarafından açıklanmıştı. Bu film için Liz, kendisini daha yaşlı gösterecek şekilde yer yer beyaz telleri olan bir takma saç takmıştı. Mia Farrow'un saçları ise kömür gibi simsiyahtı. Mia'nın durumuna gelince, böyle bir filmde oynamayı kabul ettiğine göre, artık artistlik mesleğinde sonuna kadar yürüyeceğini ve Frankie'den iyiden iyiye soğuduğunu gösteriyor. Resimlerde, Liz Taylor ve Mia Farrow İkilisi ile rejisör Losev'in üzerinde titizlikle durduğu tokatlama sahnesi görülmektedir.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 29. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir