Nisa Serezli ve Tolga Aşkıner EvlendiNisa Serezli ile Tolga Aşkıner'in nikah töreni bugüne kadar bulunduğumuz nikahların hiç birine benzemiyordu. Nikah, Betül Mardin'in Teşvikiye'deki evinde, geçtiğimiz cumartesi günü, aile arasında yapıldı. Nisa'yla Tolga bütün davetlilere (davetliler de sadece ikisinin ailesiyle birkaç basın mensubundan ibaretti) «Cumartesi saat 17'de nikahlanıyoruz,» demişlerdi. İki tarafın aileleri ve evlendirme memuru tam saatinde Betül Mardin'in evine geldiler, ama Vefa - Göztepe maçı nikahı tam bir saat tehir etti!

Tolga Aşkıner Darüşşafaka'yı bitirdikten sonra, Şehir Konservatuvarının Tiyatro Bölümüne girmiş, diplomasını cebine koyar koymaz Dormen Tiyatrosu'nda sahneye «Bismillah» demişti. Bu yüzden nikah şahidi olarak Haldun Dormen'i seçmişti. Haldun Dormen'in o gün piyesi vardı. Oyun biter bitmez arabaya atladığı gibi ayrıldığı eşinin evine gelecek (Betül Mardin, Haldun Dormen'in eski eşidir) ve masaya oturacaktı. Evlenme telaşında olan Nisa - Tolga çiftinin o telaş, o heyecan içinde cumartesi günü yapılacak maç akıllarına gelir mi? Haldun Dormen, perde iner inmez makyajını bile silmeden arabaya atlamış, ama yollar o saatte normal kalabalığına Mithatpaşa Stadının 19 bin kişilik seyircisini de eklemiş...

Neyse, tiyatroyla Teşvikiye arasım ancak «adım adım» alabilen Dormen, saat tam 18.30'da geldi. L şeklindeki salonu dolduran kalabalık, masanın etrafına bir halka çevirdi ve —nüfus kayıtlarına göre— İstanbul doğumlu Nurinnisa Ersan ile Divrikli Tokay Tolga Aşkıner 25 davetliyle 8 gazeteci «huzurunda» nikahlandılar. Tolga Aşkıner'in şahidi Haldun Dormen, Nisa'nın şahidi ise Betül Mardin'di... İmza töreninden sonra şampanyalar patlatıldı, davetliler kendi aralarında küçük gruplar kurup konuşmaya başladılar. Konuşulan konu «tiyatro sanatçısının kaderiydi.» Ayfer Feray o dakikalarda sahnede olduğu için arkadaşı, meslektaşı ve ortağı Nisa'nın bu mutlu gününde bulunamıyordu. Ayfer'in, kardeşi Günfer Feray temsil ediyordu.

Nikahın evde yapılması davetli sayısının artmasına imkan vermediği için iki taraf da ne sanat arkadaşlarını, ne de yakın akrabalarını davet etmişlerdi. Tarabya Otelinde geçecek halayından sonra Nisa, tiyatrosu ile turneye çıkacak, damat ise İskenderun'a gidecek... Evet, «tiyatrocunun kaderi,» derken, «Tolga - Nisa» çiftinin kaderinden bahsetmeyi unuttuk. Tolga Aşkıner 1 Haziran da askere gidiyor. Biraz mübalağalı olacak, ama «nikah defterindeki imza kurumadan yeni evli çift ayrılacak» desek pek de yalan söylememiş oluruz. Neyse ki bu ayrılma, başka ayrılmalara benzemiyor. İzinler var, Tolga - Nisa çiftini tekrar bir araya getirecek turneler var.Siz «yalanlama» yı sever misiniz? «Hoppala, bu da nereden çıktı? demeyin. Bir zamanlar. Nisa da, Tolga da dedikoduları yalanlıyor ve «Hayır, biz sadece arkadaşız!» diyorlardı. Sonunda evlenip kendilerini yalanladılar.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 22. SAYISIYorum

  1. Annem in Tolga ile evlenişi benim için bir KARAGÜN idi Tolga’nın Biseksüel oluşunu kısa sürede öğrenecektim.
    Annem Tolga’yla evlenişi Metin’e nisbet gibi olmuştu.
    Ölümüne bir aya kala ŞİMDİKİ AKLIM OLSA BABANNDAN (Bülent Veziroğlu ) AYRILMAZDIM demişti zira.

    1. Nispet için çok uzun sürmemiş mi bu evlilik gerçekten şaşırtıcı…. yorumunuzu okuyunca, Sevgili Nisa hanımın arkasından hüngür hüngür ağlayan Tolga Aşkıner gözümün önüne geldide …o aşkk büyük aşk değilmiydi ya:(( tıpkı Göksel Kortay Kerem Yılmazer gibi…

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir