Romina Power Umut Vaadediyor
Gözlerinin kenarları, çenesinin altı hafiften kırışmış olan orta yaşlı, güzel kadın karşısındaki gazeteciye heyecanlı heyecanlı kızını methediyordu:

– «Göreceksiniz Romina bir, iki seneye kalmayacak en büyük, en sevilen artist olacak. Kızının sinemada ender rastlanan pürüzsüz bir güzelliği var. Üstelik de şans ona daima yardım etmiştir. Daha doğduğu gün falına baktırdım, falcı, kızımın çok şanslı ve başarılı bir hayat süreceğini söyledi. Bu da bize ayrıca kuvvet veriyor.»Bu sözler genç yıldızcıkların ümit dolu annelerinin devamlı sarf ettikleri, kızlarım gazetecilere, rejisörlere? prodüktörlere tanıtabilmek için bıkmadan tekrarladıkları cümlelerdir. Fakat kızı Romina’yı öven ünlü isim Linda Christian olunca iş değişiyor. Uzun saçları, orijinal kıyafetleri ile günümüz gençliğinin tipik bir temsilcisi olan Romina, Linda Christian ve müteveffa aktör Tyrone Power‘in kızıdır.


Bugün artık HoIIywood sineması, eski meşhurların çocuklarına büyük önem veriyor, ortaya çıkan isimler de babalarını utandırmayarak bu akımın devam etmesine sebep oluyor. John Mills’in kızı Hayley Mills, Errol Flynn’ın oğlu Sean, Charlie Chaplin’in kızı Geraldine, Henry Fonda’nın çocukları Peter ve Jane, bugün babalan kadar isim yapmış, mecmualara geçmiş yıldızlardır. Onlar gibi Tyrone Power’in kızı Romina da on beş yaşına gelince perdeye merak sarmıştı. Aslında bunda annesinin büyük rolü vardı. Şöhretli bir yıldız olmak istediği halde arzusuna kavuşamamış olan Linda Christian, ne olursa olsun kızını sinemada ün sahibi yapmak istiyordu. Babasının adından da faydalanarak Marcello Mastroianni ve Ugo Tognazzi ile iki filim çevirtilen Romina, «Power» soyadını taşımasa bile oyun gücüyle bir şeyler yapabileceğini ispat etmiş durumda.


Kıyafetiyle zamanımız kızlarının iyi bir örneği olan Romina, aynı zamanda tipik bir «Lolita» dır. Daha on dört yaşındayken gazeteler onun Stach Balthus adındaki bir İtalyanla nişanlanmasından bahsetmiş. Ailenin bu haberi yalanlamasından kısa bir süre sonra ise geçen ekimde Romina’nın İtalyan asillerinden Prens Stanislaus Klossowski de Rola ile olan macerası ortaya çıkmıştır. Beat müziği ve dans tek eğlencesi olan Romina Power, bu durumu soran gazetecilere omuz silkerek ve dudağını bükerek cevap verirken annesi Christian, kızının bu işlere erken başladığına çok sevindiğini ve sevgili yavrusu on sekiz yaşına gelince yeteri derecede olgunlaşıp kendi akranı işsiz, güçsüz oğlanlara kapılmayarak iyi bir izdivaç yapacağını sürmüştür.


Şu sıralar Londra’da ve teklif edilen senaryoları büyük bir dikkatle okuyan Romina’nın şimdi tek üzüntüsü, henüz rüştünü ispat edemediği için kendi filmlerini seyredememiştir.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 27. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir