Stewart Granger 54 Yaşında Baba OlduEğer Cenevre'deki komşulardan biri boş bulunup gevezelik etmeseydi, gazeteciler daha uzun bir süre haberi öğrenemeyeceklerdi. Zaten ünlü aktör Stewart Granger de sırf gazetecilerle başı derde girmesin diye, genç eşinin doğumunu Cenevre'deki şato yavrusu evlerinde yapmasını istemiş, evin bir katını tam teşekküllü bir hastane haline getirmişti. Elli dört yaşındaki aktör, büyükbaba olacak yaştayken bir evlat daha kazanmanın verdiği sevinç içinde elindeki parayı eşine ve yeni doğacak çocuğuna harcamaktan zerre kadar çekinmemişti.

11 mart gecesi bir kızının olduğunu haber verdikleri zaman Stewart Granger sevinçten çılgına dönmüştü. İlk eşi E. Marchc'dan Jamie ve Lindsay adlarında biri kız, diğeri erkek ikiz çocuğu vardı. Annelerinin yanında olan ikizler yirmi yaşındaydılar. Aktörün, ikinci eşi Jean Simmons'dan ise Tracy adında bir kızı daha vardı. Sekiz yaşındaki küçük Tracy de annesinin yanındaydı. Çocuklarına çok düşkün olan aktör, 2 kızıyla oğlunu istediği zaman görememekten son - derece şikayetçiydi. Bunun için de ünlü aktör, küçük Samantha'nın doğumuna son derece sevindi... Sevindi de ne kelime... Adeta havalara uçtu...

Haber duyulur duyulmaz, gazeteciler, hemen elli dört yaşındaki babanın evine doluştular... Aktörün küçük kızıyla beraber fotoğraflarını çekmek istiyorlardı. Gazeteciler ısrarla aktörün küçük kızıyla beraber fotoğraflarını çekmek istiyorlardı. Ama Stewart Granger kararIıydı. Gazetecilere son derece nazik davranmakla beraber, yeni doğan kızıyla birlikte poz vermeyi reddetti. Minik kızının gazetecilerle tanışmasını şimdilik istemiyordu. Belki daha sonra, biraz büyüyünce bu isteği yerine getirebilirdi.

Aktör, elli dört yaşında baba olmasını mutlu bir tesadüf olarak kabul ediyordu. «Ben doğduğum zaman da babam elli dört yaşındaymış. Samantha da 54 yaşında bir babanın kızı... Bu, her halde onun geleceği için iyi bir işaret,» diyor. Hemen arkasından da ilave ediyordu: «Yalnız bu yaşta yeniden baba olmak nedense bana bir tuhaf geliyor. Beşiğinde her şeyden habersiz yatan küçük bebeği seyrederken içimden, 'Samantha pekala büyük kızım Jamie'nin çocuğu, yani benim torunum olabilirdi,' diye geçirdiğim çok oluyor. Fakat hemen arkasından da babalık ve büyük- babalık zevkini aynı anda tadabildiğim için kendimi mutlu hissediyorum !...»Elli dört yaşındaki aktör, kendini gençler sınıfından çoktan uzaklaşmış addediyor, kendi yaşındaki diğer meslektaşlarının hala romantik aşık rollerine çıkmalarını doğru bulmuyor. Gazetecilerle konuşurken durmadan ağarmış saçlarını sıvazlayan ve hep yaşlılıktan söz eden Stewart Granger'in eşi 25 yaşındaki Caroline LeCerf ise kocasıyla aynı kanaatte değil. «Stewart'a yaşlılık kompleksi geldi» diyor. «Halbuki ben onu, bu olgun haliyle daha çok seviyorum.»Belçika güzellik kraliçesi seçildikten kısa bir süre sonra Stewart Granger ile tanışmış olan Caroline Lecerf, aktörü filimlerinden tanımış olduğunu ve babasının muhalefetine rağmen onunla evlenmek için her fedakarlığa katlandığını belirtmektedir.

Stewart Granger - Caroline LeCerf çifti 1964 yılında evlenmişti. Karı-koca, bir süre Amerika'da kaldıktan sonra İsviçre’ye yerleşmiş ve mutlu bir hayat sürmeye başlamışlardı. Küçük Samantha'nın dünyaya gelmesiyle ünlü karı - kocanın mutluluğu bir kat daha artmış oluyor.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 21. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir