Tanju Gürsu Şampiyonluğa OynuyorDoğma büyüme Trabzonlu olan Tanju Gürsu, koyu bir Trabzonspor taraftarıdır. En büyük arzusu Trabzonspor'u Birinci Milli Lig'de görmektir. Evvelki hafta Trabzonspor'un Kasımpaşa ile maçı vardı. Tanju, maçtan bir gece önce Trabzonsporlu futbolcuların kaldığı otele gitti. Futbolcularla birlikte bir gece geçirdi. Yeşilçam'daki hatıralarını, maceralarını anlattı, onları bol bol güldürdü. Kısacası Trabzonspor'a kampta moral vermeye çalıştı. Ve maçtan önce de Ali Sami Yen Stadının soyunma odasında onlara şu vaadde bulundu:

- «Eğer şampiyon olur da Birinci Milli Lig'e terfi ederseniz, kulübe 10 bin lira mükafat vereceğim. Ayrıca her futbolcuya da beşer yüz lira... Hodri meydan!»

Trabzonspor o gön Kasımpaşa'yı 3-0 yendi, İzmirspor'un 2 puan gerisinden şampiyonluğa adaylığını koydu.

Maçın ertesi günü Trabzonspor, Feriköy mezarlığının altındaki Baruthane sahasında antrenman yapıyordu. Tanju ile birlikte biz de bu antrenmana gittik. Soğuk, yağmurlu bir gün olmasına rağmen futbolcular antrenörleri Küçük Halil'in nezaretinde şevkle çalışıyorlardı. Tanju o gün futbolcuların yaptıkları her hareketi alkışladı, zaman zaman da aşka gelerek naralar attı. Hatta bir ara soyunup antrenmana bile çıkmak istedi. Antrenmanı tıpkı bir idareci gibi takip ediyordu. Arada bir de bize laf yetiştiriyordu:

- «Trabzonspor muhakkak şampiyon olacak. Bizi kimse durduramaz. Yalnız şikeden korkuyorum. Bir de büyük takımlar Trabzon uzak olduğu için bizim Birinci Lig'e terfi etmemizi istemiyorlar. Fakat laz uşağının, Karadeniz çocuğunun Milli Lige girmesini kimse önleyemez!»

Trabzonspor, 3-0'iık Kasımpaşa galibiyetinden sonra Kütahya'ya gitti 2-0 yenildi ve şampiyonluk ümidi de epeyce zayıfladı. Fakat bu mağlubiyete rağmen Tanju hala ümitli: «Benim takımım mutlaka Birinci Milli Lig'e girecek» diyor.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 4. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir