Yeni Yıldız Nathalie Delon
Münakaşaya sebep gene yaramaz küçük ‘Anthony’nin huysuzluğuydu… Her zaman yaptığı gibi, bu defa da sofrada «Ben domates yemem» diye tutturmuştu. İki buçuk yaşındaki yaramazın annesi ise, çocuğun kamını doyuramadığını, gerektiği kadar vitamin alamadığını ileri sürerek, onu domates yemeye zorluyordu. Fakat oğlan bir kere yememeye karar vermişti. Domatesi çiğnemeden ağzında tuttu, sonra lokmayı yere tükürdü. Genç anne oğlunun bu hareketine müthiş sinirlenmişti. Fakat baba hemen araya girdi: «Oğlana boş yere eziyet ediyorsun karıcığım,» dedi. «Sıhhati yerinde. Daha fazla yemek yiyecek de n’olacak?»

Bu sözleri söyledikten sonra oğluna döndü: «Gel yavrum biz seninle kıyıya gidelim. Annen de arkadan gelir.»


Genç kadının yeşil gözlerinde şimşekler çakıyordu. Kocasına sert sert baktıktan sonra: «Anthony’yi ne kadar şımarttığının farkında değilsin, Alain» dedi. Bu gidişle onda terbiye kalmayacak.»

Genç kadının Alain diye hitap ettiği erkek, sinema dünyasının yakışıklı aktörü Alain Delon’du. Diğerleri de güzel karısı Nathalie ile oğlu… Delon ailesi birkaç gün önce California’nın bu güneşli sahiline gelmişti. Yakışıklı aktörün yanından hiç ayrılmayan güzel eşi ise birdenbire herkesin dikkatini üzerinde topladığının farkında değildi. Alain Delon ile röportaj yapmak isteyen gazetecilerden biri aktöre: «Eşiniz tıpkı Julie Christie’ye benziyor» demişti. «Onun sinema artisti olmasını istemez miydiniz?»


Alain Delon, gazetecinin bu sorusuna güldü: «Karıma filmcilerden o kadar çok teklif geliyor ki, neredeyse ben onun ayaklarına kapanıp, ‘Aman başrol oynadığın filmlerde bana da rol bul’ diyeceğim… Karımın filim çevirmesini elbet ben de isterim, ama şimdilik ancak benim rol aldığım filmlerde oynayabilir. Biz kan – koca birbirimizden ayrı kalmak istemiyoruz. Sonra görüyorsunuz, Nathalie çok titiz bir anne. Çocuk beş dakika ondan uzak kalsa Nathalie meraktan deliye dönüyor…»


Alain Delon, sekreteri Nathalie ile evlendiği zaman hiç kimse genç kadına fazla ilgi göstermemişti. Hatta birçokları, Alain Delon gibi yakışıklı bir erkeğin böyle silik bir genç kadınla evlenmesini doğru bulmamış, «Nasıl olsa o bir gün güzel rol arkadaşlarından birine aşık olup karısını unutur» demişlerdi.

Fakat Nathalie Delon, kıyafetini, davranışlarını değiştirerek kısa zamanda yakışıklı kocasına ayak uydurmayı başardı… Güzel vücudu, manalı yüzüyle bugün sinemada şöhret yapmış pek çok yıldız için tehlikeli bir rakip haline dahi geldi. Birçokları Nathalie için «Vücudu Ursula Andress’e, yüzü de Julie Christie’ye benziyor» diyorlar. «Bir de Greta Garbo gibi kabiliyetiyse, şöhretli artistlerin vay hallerine…»


Nathalie Delon, Yves St. Laurent’nın modaevinden giyiniyor… Güzel vücuduna yakışacak kıyafetleri seçme konusunda kocasının ona yardımcı olduğuna şüphe yok… Çocuğundan ve kocasından başka hiç kimseyle, hiç bir şeyle ilgilenmiyormuş gibi davranmasına rağmen, genç kadının gizli gizli tiyatro kurslarına devam ettiği ve kocasının rol arkadaşlarının kamera karşısında çalışmalarını dikkatle izlediği muhakkak…

Nathalie Delon, son derece alçak gönüllü, samimî bir kadındır. «Kocamı kıskanmak hiç bir zaman aklımdan geçmedi» diyor. «Onu yalnız bırakmamamın sebebi de bizden ayrı kalmasına gönlüm razı olmadığı içindir. Zira benden ve oğlundan ayrı kaldığı zamanlar Alain’in rahatı, huzuru kaçar… Ben de doğrusu onu çok özlerim… Bundan sonra Alain’ in rol aldığı filmlerde bana da rol verirlerse, sette dolaşmamı kimse yadırgamayacak…»


Delon ailesine yakın çevreler ise Nathalie’nin artistliğe başlamasını Alain Delon’un istediğini belirtiyorlar. Daha önce ünlü yıldız Romy Schneider ile 6 yıl nişanlı kalan Alain Delon, «Sekreteriyle evlendi. Karısı basit bir katibe» diyenleri susturmak için Nathalie’nin de sinema artisti elmasına zemin hazırlamış…

Bütün bu söylentilerin yanı sıra karı – koca Delon’ların çok iyi anlaşan ve sevişen bir çift olduğunu kabul etmek gerekiyor. Alain karısından bir dakika ayrı kalmaya tahammül edemediği gibi Nathalie de kocasını darıltmamak, üzmemek için elinden geleni yapıyor. Karı – kocanın ‘birbirine ne kadar bağlı olduğunu anlamak için onların yanında birkaç saat kalmak kafi…Nathalie, «Kocamla sadece bir kere kavga ettim» diyor. «O da oğlumuz Anthony’nin yüzünden çıktı… Kocam Madrid de film çevirirken, ben de Paris’te kalan Anthony’nin yanma dönmek istemiştim. Alain, evliliğimizin yıldönümünde bir arada olmamızı istedi. Ben de Anthony’yi yalnız bırakmaya razı olmadım ve Paris’e gittim. Ama evlilik yıldönümünü de ondan uzakta geçirmek istemiyordum. O gün anî bir kararla uçağa atlayıp Madrit’e gittim. Fakat kocamı bulamadım, çünkü Alain de benden ayrı kalmak istememiş ve uçakla Paris’e gitmişti…»

Nathalie Delon ün şöhretli bir sinema artisti olduktan sonra da kocasına bu derece kıymet verip vermeyeceği meçhul. Genç karı – koca, hiç bir kuvvetin onların mutluluklarını gölgeleyemeyeceğini ileri sürüyorlar ve artist karı – kocaların da isteyince pekala evliliklerini devam ettirdiklerini belirtiyorlar…

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 30. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir