Esrarengiz Şarkıcı Alpay
İzmir, Alpay’ın gelişiyle hayli hareketli günler yaşadı. Şehre indiği andan itibaren bütün İzmir, Alpay’ın adı ile çalkandı, durdu.

Büyük Efes Oteliyle gecede 5.000 liraya anlaşan Alpay’ı bütün İzmirli müzikseverler merak ediyorlardı. Oteldeki gala çok muhteşem oldu. Kıyafet mecburiyetinin konulduğu bu gecede, bütün masalar Fransız şampanyalarıyla donatılmıştı. Smokinli beyler, zarif tuvaletlere bürünmüş hanımlar, mikrofona geldiği anda Alpay’ı alkış yağmuruna tuttular. Son günlerin en sevilen şarkısı olan «A Whiter Shade of Pale» e başladığı zaman salon bir anda sessizliğe gömüldü. 1 kişinin 100 lira ödediği bu gecede, Alpay dinleyicilerine tam bir müzik ziyafeti verdi.

Büyük Efes Oteli'nden başka Alpay, İzmir'de üç de konser verdi. Piyanoda Kamuran, elektro- gitarda Tarık, basta Sergio ve bateride Tekin'den meydana gelen «Antik 4» adlı dörtlüsü de en az kendisi kadar ilgi topladı. Topluluğun yaptığı Beat müziğinin havasına kendini kaptıran gençlerin bağırmaktan adeta sesleri kısıldı. Özellikle genç kızlar Alpay'a büyük sevgi gösterilerinde bulundular. Bir imzalı resmini, veya imzalı bir plağını alabilmek için, saatlerce kaldığı otelin kapısı önünde adeta kuyruk oldular.

Alpay, İzmir'de kaldığı süre içinde gazetecilerle de sık sık karşı karşıya geldi. Genç şarkıcı, gazetecilere özelliklerini açıklamayı, klasik röportajlardan daha uygun bulduğunu belirtti ve özelliklerini şöyle sıralayıverdi:

«Yalandan nefret ederim. Benim yalanımı yakalayacak olana her şeyimi veririm!». «Kadın, şu üzerinde yaşadığımız dünyada her şeyin anası ve her şeyin de manasıdır. Onun için kadınları çek severim». «Parayı, sanat ve aşktan sonra sever ve tercih ederim». «Müziksiz yapamam. Hayatımdan çıktığı an, geriye sadece elbiselerim kalır», «Spor, şiir, vatan ve yaşamak en sevdiğim şeylerdir».

Bundan üç yıl önce yalnız bir konser için İzmir'e giden Alpay, şimdi bu şehirden, çok daha güzel hatıralarla ayrılıyor. Bu konuda: «Bana ummadığım kadar yakınlık gösteren sevgili İzmirlilere sonsuz teşekkürler,» diyor.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 44. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir