Gülgün Ok ve Selda Alkor Barıştı
Semih Evin’in bu ikinci evliliği mutlu geçeceğe benziyordu. Gülgün Ok «Çöl Kanunu», «Aşka Vakit Yok», «Devlet Kuşu», «İsimsiz Kahramanlar» gibi filmler çevirmeye başlamıştı. Semih Evin «Roket Film» adiyle bir film şirketi kurmuş, hem rejisör hem prodüktör olmuştu. Artık Gülgün Ok’un şöhretli bir sinema yıldızı olmaması için hiç bir engel kalmıyordu. Tıpkı Belgin Doruk, tıpkı Filiz Akın gibi… Fakat aradan dört yıl geçtiği ve bütün imkanlar elinde olduğu halde Gülgün Ok yıldız olmak bir kenara, aradığı mutluluğu bulamadı hatta, rejisör eşinden bile ayrıldı.

Önceleri ayrılma sebepleri hakkında çeşitli söylentiler çıktı. Arkasından:

- Selda Alkor, Semih Evin'in filminde oynadı. Aralarında hissi bir ilgi başladı. Gülgün Ok, Selda yüzünden eşinden ayrıldı.» sözlerini duyduk. Yapılacak şey, iki kadın sinema yıldızıyla konuşmaktı. Fakat biz onları ayrı ayrı dinlemektense bir araya getirmeyi daha uygun bulduk. Birbirlerinden habersiz aynı yere davet ettik. Randevumuz, ikisinin de alışveriş ettiği Butterfiy Butik mağazasıydı. Randevuya önce Selda Alkor, sonra da Gülgün Ok geldi. Butikteki terzi kızlara varıncaya kadar hepimiz heyecanlıydık: «Ya iki rakibe birbirleriyle münakaşa eder, tatsız olayların çıkmasına sebep olurlarsa,» diye kötü kötü düşünüyorduk.

Fakat korktuğumuz şey başımıza gelmedi. Elbiseler hakkında mağazanın sahibesi Türkan Sipahi'den bilgi alan Selda Alkor'un arkası kapıya dönük olduğu bir anda içeriye, yakaları kürklü mantosuyla Gülgün Ok girdi. Selda Alkor'u görüp tanıyınca bir an şaşırdı ama çabuk toparlandı. Bu sırada Selda Alkor da dönmüş ve Gülgün'ü görmüştü. Bir an bakıştılar. Önce Selda, sonra Gülgün tebessüm ettiler ve Selda dayanamayıp Gülgün'e sarıldı, yanaklarından öptü:

- «SES mecmuasına düşmanlarımızı çatlatan bir resim verelim.» dedi. Gülgün Ok:

- «Tabii» dedi, «Zaten aramızda düşmanlık yok ki... Ben sizin ve Semih'le benim hakkımda çıkan sözlerin, yazıların tamamen uydurma olduğunu çok iyi biliyorum, iyi ki karşılaştık. Böylece yanlış yere «iki rakibe» olmaktan da kurtulmuş oluruz.»

Gülgün Ok, Selda Alkor samimi kucaklamasına mukabele etti.

Sonra da oturup birer sigara tellendirdiler. Kahveler de gelmişti. Bir taraftan sigara ve kahvelerini içerlerken, bir taraftan da konuşuyorlardı. Söz, sonunda döndü dolaştı, aralarındaki erkeğe, yani Semih Evin'e geldi. Selda:

- «Yerli sinemada beni, yuva yıkan bir kadın olarak tanıtmak isteyenler var. Seyircilerim ve SES okurları bunların maksatlı olarak çıkarılmış yalanlar olduğunu bilsinler. Ben kimsenin saadetinde, evinde, erkeğinde gözü olan bir artist değilim. Semih Evin'le film çevirdik. Benim rejisörümdü. Bundan sonra da mesleğimde hep rejisörüm olacak. Yerli sinema yıldızlarının hepsinin hissi bağlantıları vardır. Benim tek ilgim Tanju Gürsu'yla olan arkadaşlığımdı. Onu da kimseden saklamadım. Flört edecek olsam her halde evli veya başkasına bağlı biriyle etmem. Ben arkadaşının kocasını kandıran sinema yıldızlarından değilim...»

Butikte bu sözleri dinlerken herkes ciddileşmişti. Havayı, en üzgün olması gereken, Gülgün Ok, şenlendirdi:

- «Yahu o kadar üzülmeyin. Kocasını kaybeden benim, size ne oluyor!» dedikten sonra bu ayrılmanın ciddi yönlerini uzun uzun, hem de ilk defa, bize anlattı:

- «Kendimi SES mecmuasına manevi bakımdan borçlu sayarım. Onun için bütün samimiyetimle bu ayrılmanın içyüzünü size anlatıyorum. Birçokları ayrılmamıza sebep olarak, Semih'in işlerinin bozulmasını, bazıları çocuğumuzun olmamasını, bazıları da Selda Alkor'u gösterdi. Gerçek şu ki ben altı aylık evliyken Semih'ten ayrılmaya kalktım. Dört yılda da tam dört defa ayrılmaya karar verdim. Semih, bana her seferinde yeni vaatlerde bulundu ve 'Ben değişeceğim' dedi. Ayrılmamızın tek ve gerçek sebebi Semih'in işlerini benden fazla düşünmesi ve bana, eş olarak, hiç vakit ayırmamasıdır. Semih, mesleği ile evli...Dünyada onun kadar işini, günün 24 saatinde, her dakika, her saniye^ düşünen başka bir adam kolay kolay bulunmaz. Benimle evlenirken film oyuncusu olarak çalışmamı kabul etmişti. Ama sonra ne oldu? Kendisi çevirtmediği gibi, dışarıdan gelen film tekliflerini de geri çevirdi. Sonra bir gün bile benimle doğru dürüst sokağa çıkmadı. Bizimki evlilik değildi. Ben onun evdeki eşyası gibiydim. İşte onun için Semih'ten ayrılmaya karar verdim. Onurunu korumak için onun beni mahkemeye vermesini bekledim. İki ay süren bir Avrupa gezisine çıktım. Döndüğüm zaman gene beni oyaladığını görünce eşyalarımı alıp annem ve erkek kardeşimle bir başka eve taşındım. Yakında muhakememiz var, ondan ayrılacağım,» dedi.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 48. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir