Hülya Koçyiğit Yataklara Düştü

Futbol antrenörünün beğendiği futbol oyuncusu Selim’i, yerli film oyuncusu Hülya Koçyiğit de beğeniyor ve bunu saklamak şöyle dursun, ilan etmekten hoşlanıyordu:

– «Birbirimizden hoşlanıyoruz. Selim’den daha fazla sevdiğim bir başka erkek görmedim. Annelerimiz izin verse hemen evleneceğiz,» diyordu. Fakat «iki sevgili» geçen hafta birbirleriyle münakaşa ettiler. Daha doğrusu Selim Soydan, Hülya Koçyiğit’e çıkıştı:

- «Filmlerde öpüşme, sevişme sahnesi görüyorum. Arkadaşlarım da, ben de bunlara içerliyoruz. Benim evleneceğim kız böyle şeyleri, velev ki sanat uğruna da olsa, yapmamalı... Bizim memleket Avrupa değil... Ben medenî bir insanım ama o kadar «geniş» mezhepli değilim... Rejisörlere, prodüktörlere bunları söyle de sonradan çapanoğlu çıkmasın...»

Hülya: «Hay hay» dedi, «peki» dedi, «olur» dedi, ama bir rejisör film iş yapsın diye «aşk sahnesini» filme koyunca kıyamet koptu. İşte o günkü münakaşadan sonra Selim Soydan, Molnar'dan izin istedi. Hülya'ya gelince: O da, Etiler'deki evinde yataklara düştü. Eve gittiğimiz zaman Hülya gerçekten sapsarı yüzüyle yatakta yatıyordu. Annesi Melek Koçyiğit:

- «Selim’le münakaşa etmişler, üzüntüsünden hastalandı!» dedi.

Hülya da, annesinin biraz önce söylediklerini gözleri açılınca tasdik etti:

- «Bugün film çalışması var, ama gidemedim. Dün saatlerce münakaşa ettik. Benim aşkı sahnelerde oynamamı istemiyor. Ben de istemiyorum, ama yerli film rejisörleri dinliyor mu? Selim için sinema artistliğini de bırakırım. Ben, futbolcuları biraz havai sanırdım. Ama, Selim'i tanıdıktan sonra yanıldığımı anladım. Selim bir şair kadar duygulu, son derece kibar, efendi... Bir futbolcu onun küfür ettiğini söylemiş. Bakın gazeteye... 'Bir daha karşıma çıkmasın' diyor. Eğer Selim'e dokunsun, tırnaklarımla onun gözlerini çıkarırım. Demek ki küfrü hak etmiş ki Selim de küfür etmiş.»Hülya, Selim'i anlatıyor, biz dinliyoruz. Varsa yoksa Selim... Şimdiye kadar hiç bir «sevgili» yi ağzına almayan Hülya, onun adını ağzından düşürmüyor. Film setlerinden hemen telefon ediyor. Selim ne derse dinliyor. Ne dersiniz, Hülya Koçyiğit soyadını değiştirebilir mi?

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 2. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir