Jerry Lewis Ağzının Payını Aldı
Yüzmek mi? Eğer, cam isterse, dünyanın en ünlü yüzücüleriyle yarışabilir.. Futbol mu? Yeryüzünün bu en çok sevilen sporunun bütün inceliklerini bilir. Şimdiye kadar sahalarda futbol oynadığı görülmemiştir ama, işini gücünü bırakıp bir kere topa ayağım değdirse, dünyanın en ünlü futbolcularıyla boy ölçüşebilecek güçtedir.. Golf mü? Eh, o da oyun mudur yani? Golf oynamasını iyi bildiklerini iddia edenlerin, her şeyden önce gelip ondan golf dersi almaları gerekir..


Hollywood‘un ünlü komedyeni Jerry Lewis‘e son günlerde bir hal olmuştu.. Yanındakiler, sporun hangi dalıyla ilgili bir meseleye temas etseler, Jerry Lewis lafa karışıyor ve bu sporu çok iyi bildiğini iddia ediyordu.. Aktör, büyük kızının ona bir torun kazandıracağını öğrendiği günden beri, spor uzmanı kesilmişti.. Günler geçip de Jerry Lewis’in bu bilgiçlik hastalığı azalacak yerde, büsbütün artınca, arkadaşları ona bir ders verip, bu huyundan vazgeçirmeyi tasarladılar..


Jerry Lewis, «Don’t Raise the Bridge, Lower the River» (Köprüyü Kaldırma, Nehri İndir) isimli filmin bazı iç sahnelerinin çekimi için Londra’ya gelmişti.. Arkadaşları bir akşam üstü, Jerry Lewis’in etrafını sardılar:

– «Senin çok iyi beyzbol oynadığını duyduk» dediler, «İngiliz filmcilerine de durumu anlattık, fakat onlar, senin beyzbol oynamayı beceremeyeceğini ileri sürdüler.. Hadi, gel şu kibirli İngilizleri utandırıver..»


Jerry Lewis’in kaşları çatıldı. Yüzündeki ifade değişti.. Kollarını iki yana açtı, kabara kabara stüdyonun spor salonuna doğru yürüdü. Eline bir beyzbol eldiveni geçirdikten sonra, gene arkadaşlarının bıyık altından gülmelerine aldırmadan kabara kabara dışarı çıktı. Kendinden o kadar da emindi ki, rakibiyle mücadeleye girişmeden önce, bir iki deneme yapmayı da aklından bile geçirmedi.. Oyuna başladıktan birkaç dakika sonra ise Jerry Lewis, yorgunluktan bitkin bir halde, sendeleye sendeleye soyunma odasına döndü. O günden beri de spor lafını ağzına almıyor. Kendisini maça davet edenlere de «doktor heyecanlanmamı men etti» diyor, «kalbimi fazla yormam Iazımmız…»

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 30. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir