Johnny Hallyday’e Sorulan 5 Soru

Johnny Hallyday, müzik dünyasında şarkılarıyla olduğu kadar yenilik yapmasıyla da tanınmıştır. Geçenlerde bir konserinde tam 20 ton ağırlığında hurda arabaları aksesuar olarak kullanması son buluşudur.

Konserden bitkin bir halde çıkan «ye – ye» kralı, etrafım saran gazetecilerin sorularını cevaplandırırken bayağı yorgun görünüyordu:- «Gerçekten bir 'Hippie' misiniz?»

- «Evet, ama bir yere kadar. Bu akımın arkadaşlık temellerine oturduğuna inanıyorum. Fazla ipin ucunu kaçırmamak şartı ile onlarla aynı paraleldeyim.»- «Twist devrinin özlemini çekiyor musunuz?»

- «Katiyen. Herkesin sandığı gibi aklım o devirde kalmış değil. Bir akımdı, geldi geçti. 1925 yılının müzik hareketlerinden nasıl hiç bir iz kalmamışsa, benim için twist de aynı durumda.»- «Günümüz müziğinin lideri sizce kim?»

- «Hiç şüphe yok ki, Beatles topluluğu. Ve yakın bir gelecekte şüphesiz öğrenciler tarih derslerinde onları da okuyacaklar. Kraliçe Elizabeth'den, ya da Harold Wilson'dan hiç bir farkları yok benim için. Size bir şey daha söyleyeyim: Beatles müziği birkaç yıl içinde kiliselerde bile çalınmaya başlayacaktır.»- «Nefret ettiğiniz kıyafet hangisidir?»

- «Kravat takılması gereken kılıkları oldum olası sevmem. Bir de golf pantolonlardan ve bol ceketlerden korkunç denecek kadar nefret ederim.»- «Diskoteğinizde kaç plağınız var.»

- «2337 tane. Fakat bunlar gelişigüzel sıralanmamışlardır. Hepsinin ayrı ayrı kartı ve sırası vardır. Bu arada şunu da söyleyeyim ki, Rock 'n' Roll tarzı müziğe ait elimde tam bir koleksiyon mevcuttur.»

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 50. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir