Kim Novak’ın Son Aşkı
HAFTALARDAN beri Hollywood’un Big Sur kesiminde, sarp yamaçlar üzerindeki kartal yuvasını andıran evin güzel sahibesi, yine tek başına yaşıyor. Bütün işi gücü, sabahtan akşama kadar yağlı boya resim yapmak. Haftada iki defa, Amerika’nın tanınmış ressamlarından Horst Blakey onu ziyaret ediyor. Öğretmen ve güzel talebesi, birkaç saat karşı karşıya çalışıyorlar. Sonra, kartal yuvası, yine güzel kadına ve iri köpeğine kalıyor.


Bunun dışında, gündelik ihtiyaçların getir – götürüne bakan bir mutemetten başka içeri girip çıkan olmuyor. Kim Novak‘ın, ruhi buhranlar geçirdiği zaman çekilmek merakında olduğu bu sakin köşeye, haftalardır tanınmış aktör Stuart Whitman da uğramıyor. Oysa kocası Richard Johnson’dan ayrıldığı zaman Whitman onu az mı teselliye gelmişti. Sonunda, bu teselli fasılları o kadar hararetlenmişti ki, Stuart, yıllardır hayatını paylaşan karısını ve dört çocuğunu terk etmişti. Ama bir yuva daha, yıkıldığı ile kaldı.


Kim Novak, ilk defa rejisör Richard Quine’e aşık olmuştu. Nişanlandılar, fakat, dört yıl sonra ayrıldılar. Gazeteci Roderick Mann ile nişanlılık ve flört devresi, 6 ay, Al Shakman ile nişanlılıkları bir yıl sürdü.

Kim’i, nikah masasına götüren tek erkek, ”Moll Flanders” deki rol arkadaşı Richard Johnson oldu. Bu evliliğin de, bir senede sonu geldi.


Kim Novak’ın, erkek koleksiyonu hayli zengindir. Diktatör Trujillo’nun oğlu Ramfis, Prenses İra’nın kocası Alfonso di Hohenlohe, Mario Bandini, Frank Sinatra, Tony Kastre, Sammy Dawis Jr. vb..

Bunca maceraya rağmen Kim, şimdi yalnızdır. Ve, 2. bir Marilyn Monroe örneğini vereceğini söylemek, kehanet sayılmamalıdır.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 28. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir