Sammy Davis’in Yeni GözdesiZenci şarkıcı ve aktör Sammy Davis Jr.'nin son aylarda Hollywood'u saran boşanma fırtınasına kapıldığını daha önce de açıklamıştık. Zenci sanatçı ve İsveçli eşi May Britt aralarına bir üçüncü şahsın girmediğini sadece Sammy Davis'in iş icabı evinden daima uzakta kalmasının bu ayrılığa sebebiyet verdiğini açıklamışlardı... Başlangıçta da durum karı- kocanın sözlerini doğrulamaktaydı. Sammy Davis dostlarını karısına aracı göndermiş, ondan defalarca af dilemiş, fakat Mai Britt, boşanma kararından vazgeçmemişti... Genç kadın, uğrunda mesleğini, şöhretini terk ettiği erkeğin daha fazla esiri olmak istemiyor biraz da hürriyetin tadını çıkarmayı arzuluyordu.

Bu arada herkes Sammy Dans Jr.’ya acımaya başlamış, hatta May Britt'in Kuzeylilere has bir soğuklukla eşinden yüz çevirdiği de söylenmişti. Fakat geçenlerde zenci şarkıcıyı, kendi ırkından bir dansözle, Lola Falana ile baş başa yemek yerken görenler, durumun hiç de zannedildiği gibi olmadığını anlamakta gecikmediler...

1941'de New Jersey'de doğmuş olan Lola Falana, Broadway'de «Golden Boy» müzikalinde oynarken tanışmışlar ve gizliden gizliye buluşmaya başlamışlardı. Sammy Davis, bu macerasını herkesten, özellikle eşinden gizli tutmayı başarmıştı. Fakat karısı tamamen başka sebeplerle ondan ayrılmaya kalkınca gizli macerasını daha fazla saklamanın lüzumsuz olduğuna inandı ve zenci sevgilisiyle poz poz resimler çektirmekten kaçınmadı. Böylece bir bakıma karısı Mai Britt'ten de intikam almış oluyordu.Lola Falana, şimdilik, Sammy Davis hakkında düşüncelerini basına açıklamıyor, sadece onunla beraber resimlerinin çekilmesine izin veriyor. Sammy Davis ise, sevgilisinden daha cesur davranıp «Hakkımda istediğinizi yazmakta serbestsiniz,» demektedir.

«Lola ile tanıştıktan sonra hayat görüşüm değişti. Aşağılık duygusundan kurtuldum... Lola'nın bana sağladığı kazanç, anlatılamayacak kadar büyüktür.»Sammy Davis Jr. bu arada karısının adını bile anmak istemiyor. Hayatının Mai Britt'le beraber geçen kısmını hiç yaşanmamış addediyor.

Yıllarca dünya basınını meşgul etmiş olan Sammy Davis - May Britt macerası böylece sona ermiş oluyor. Sammy şimdilik kendi kanından, kendi ırkından ve kendi mesleğinden sevgili bulmanın sevinci içinde hayatı toz pembe görüyor.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 13. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir