Hülya Darcan’ın Filmleri
1966 – 67 SES Kapak Yıldızı Yarışması’nda derece alan gençler, Türk sinemasında kendilerinin önemli bir yeri olduğunu göstermeye başladılar. Geçtiğimiz hafta içinde Hülya Darcan üçüncü filmine Kemal Film firmasıyla başladı. Böylece, Arzu Film adına «Silahları Ellerinde Öldüler»i Ekrem Bora ve Fikret Hakan’la; Sarıkaya Film adına «Kanunsuz Toprak»ı Kartal Tibet ve Muhterem Nur ile çeviren Hülya Darcan, üç ay içinde üçüncü filmini çevirmiş oldu.


Kemal Film yetkililerinin fikirleri: «Hülya Darcan, gelecek günlerin Türkan Şoray’ı olacak» şeklinde özetlenebilir. 16 -17 yaşlarında, çok güzel vücutlu, 1.72 boyunda, «Türk tipi» bir güzel kız. Üstelik, fotojenik, iş terbiyesi kuvvetli ve çok istidatlı. İlk iki filminin rejisörü, Feyzi Tuna ve Bilge Olgaç: «Tekrar onunla çalışacağız» diyorlar. Birlikte oynayan bütün arkadaşları «Hülya Darcan’ı her zaman aramızda görmek isteriz» diyor.


Bu küçük kız Yeşilçam’ın kalbini ve beynini fethetmiş. Hülya Darcan’ın yakın gelecekte ünlü bir yıldız olacağına, yerli sinemayı tanıyanlar, inanıyor…

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 29. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir