Sihirbazlar Yorumluyor

Eğer siz de Sadri Alışık gibi Koç Burcu’nda doğdunuzsa…

Turan Turanlı, Sadri Alışık’ın falına «Marko Paşa»nın seslendirildiği Pesen Film Stüdyosunda baktı. Sadri’ye falına bakılacağını söylediğimiz zaman güldü. «Hayatımda falıma hiç baktırmamıştım,» dedi. «İnşallah güzel şeyler söyler.» İşte Koç Burcunda doğan Sadri Alışık’ın falı:

– «Geçen yıllara göre, çok daha başarılı bir yıl geçireceksiniz. Zaten çift rakamla biten yıllar size çok uğurlu geliyor. 1968’İn son üç ayında sağlık durumunuzla, eskisinden daha fazla ilgilenmeniz gerekecek. Bir dostunuza fazla güveniyorsunuz. Aman, buna dikkat edin. Çünkü bu dost, hiç ümit etmediğiniz bir anda size büyük bir felaket hazırlayabilir. Hayat çizginiz hayli uzun. Bir çocuğunuz daha olacak, fakat fazla yaşamayacak. Haziran ayı içinde tanışacağınız bir kadın yuvanızı yıkabilir. Dikkatli hareket edin.»

Sadri ile eşi Çolpan bir an göz göze geldiler. Arkasından da bastılar kahkahayı. Çolpan İlhan, Sadri'nin omzuna vurarak: «inanıyor musun hayatım,» dedi. «Ben inanmıyorum. İnsanın kaderini insan okuyabilir mi?»

İllüzyonist Turan Turanlı ise kesin konuştuğunu söyledi.

Eğer siz de Figen Say gibi Boğa Burcu'nda doğdunuzsa...

Sabu, Figen Say'ın falına bakarken, kızcağız heyecandan zangır zangır titriyordu. Yüzünde şaşkın, karmakarışık bir ifade vardı. Arada bir, heyecanlanıyor, «Nereden biliyorsun kuzum, vallahi hayret, bravo» diyordu. «Sanki içimi okuyorsunuz. Kalbimden geçenleri duyuyorsunuz.» Sabu, Boğa Burcu'nda doğan Figen Say için şunları söyledi:

- «Hayat çizginiz karışık. Önümüzde uzun bir hastalık devresi var. Ufak, tefek olaylara canınızı sıkıyorsunuz. Bir zamanlar insanlara çok inanmışsınız. İçinizi açmışsınız. Şimdi sırtarınızı fazla açıklamanın cezasını çekiyorsunuz. Hayatınızda bir erkek var. Unutamadığınız bir erkek. Bu erkek bir aydan beri durmadan rüyalarınıza giriyor. Adeta aklınızı başınızdan alıyor. Ne yaparsanız yapın bu erkeği hayatınızdan atamayacaksınız. Çünkü yıldızlarınız birbirine çok yakın. Dikkatli hareket ederseniz birleyebilirsiniz. Yalnız şunu da söyleyeyim: Sevdiğiniz erkeğin, sizin kendisini sevdiğinizden haberi yok.»

Figen Say: «Siz falcı değil, sihirbazsınız kuzum,» diyerek Sabu'ya gittikçe sokulduğunun, karşısında adeta ipnotize olduğunun farkında değildi. Bir taraftan da söyleniyordu: «Baksanıza adam içimi, dışımı, her şeyimi okudu.»

Eğer siz de Muzaffer Tema gibi İkizler Burcu'nda doğdunuzsa...

Abra Kadabra, Muzaffer Tema'nın eski dostuymuş. Muzaffer'in Taksim'de Kutlu sokağındaki evine fal bakmak için gittiğimizde iki eski dost birbirlerine sarıldı, uzun uzun öpüştüler. Muzaffer Tema: «Falına bakacak başka adam bulamadın mı?» dedi. «Bizim falımız kapandı.» Abra Kadabra, bu söz üzerine bir kahkaha savurdu. «Biz hepimiz biriz, birbirimizi biliriz. Sizin falınızda daha çok iş var.» deyip ikizler Burcu'nda doğan Muzaffer Tema'nın falına bakmaya başladı:- «Hiç endişelenmeyin. İlkbaharda bütün işlerinizi yoluna koyacaksınız. Önünüzde üç, dört aylık bir sıkıntılı devre var. 1968, son on yıl içinde geçirdiğiniz en parlak yıl olacak. Yalnız parayı biraz fazla seviyorsunuz. Aman bundan kaçının. İki çocuğunuz daha olacak. Hatta başınızdan bir nikah daha geçebilir. Tabii bunun olup olmaması eşinizin elinde. Bu yıl sık sık midenizden şikayet edeceksiniz. Fakat hiç korkmayın 80 yaşından fazla yaşayacaksınız. Çevrenizdeki şahıslarla ilgilerinizi sonbahar aylarına doğru yeniden bir düzene koymaya çalışın. Bunu yapmadığınız takdirde büyük zararlar görebilirsiniz. Herkesi kendiniz gibi dost sanmak huyundan da vaz geçin.»

Eğer siz de Türkan Şoray gibi Yengeç Burcu'nda doğdunuzsa...

Türkan Şoray’ı, Acar Film stüdyosunda «Tapılacak Kadın filminin setinde bulduk. Kameranın karşısında şarkı söylüyor, her zaman olduğu gibi gene göz yaşı döküyordu. Falına bakılacağını söylediğimiz zaman bir an tereddüt etti, Rüçhan Adlı'dan çekindiği anlaşılıyordu. Fakat gene de esrarengiz çizgilerle kaplı elini Mandrake'ye teslim etmekten kendini alamadı. Bakın Mandrake, Yengeç Burcu'nda doğan Türkan Şoray için neler söyledi:

- «Yıldızlar, sizin üç yıl içinde büyük olaylarla burun boruna geleceğinizi söylüyor. Şans yolunuz açık. Bazı sıkıntılarınız var. Bu da ufak şeyleri fazla büyütmekten ileri geliyor. 1968'in ilk beş ayı içinde büyük bir elayla karşılaşacaksınız. Belki de sevdiğiniz erkeği terk edeceksiniz. Avucunuzun tam ortasındaki kalın çizgi ayrılığa işaret. Başınızdan iki nikah geçecek. 1968, sizin için bir seyahat yılı olacak. Para bakımından sıkıntısız bir yıl geçireceksiniz. Çift olan yıllar sizin uğurlu yıllarınız. Yıldızınız çok parlak. Başarılar sizi bekliyor.»Fal bitmişti. Türkan Şoray, yanında duran Melih Üstüngör'e dönerek: «Müthiş değil mi baba? İsabetli fal baktı. Hayret doğrusu!» demekten kendini alamadı.

Bu sırada falı dinleyenlerden birinin: «Aman Rüçhan Bey duymasın!...» diye espri yapması başta Türkan olmak üzere herkesi dakikalarca güldürdü. Gülmeyen bir tek kişi vardı, o da Türkan Şoray'ın geleceğini okuyan Mandrake idi.

Eğer siz de Sema Özcan gibi Aslan Burcu'nda doğdunuzsa...

Sema Özcan, karşısında başına sarık sarmış, Hint mihracelerine benzeyen Sinbad'ı görünce doğrusu çok şaşırdı: «Rüyamda görsem inanmazdım» dedi. «Falıma baktırmak da nereden aklınıza geldi? Diğer bazı gazeteler, mecmualar gibi uydurup kaydırıp bir şeyler yazamadınız mı?»

Sinbad, Sema Özcan'a önce bir kağıda yazı yazdırdı. Sonra bu kağıdı ateşte yaktı, içi su dolu bardağa attı. Ve Sema Özcan'ın falını söylemeye başladı:

- «Şanslı insan değilsiniz. Şansınızı kendiniz yaratıyorsunuz. Hatta şu anda bile şansınızı değiştirmek için mücadele ediyorsunuz. Hayatta bir tek düşünceniz var: Meslek ve his hayatınızın başarılı olması. Hırslısınız. Fakat hırsınız normal ve insani ölçüler içinde. Aynı zamanda azimlisiniz de. Bir işi kafanıza koydunuz mu onu yapmadan içiniz rahat etmiyor. 1968 yılının ilk altı ayı sizin için başarısız, ikinci altı ayı ise çok hareketli ve beklenmeyen olaylarla dolu geçecek. Sevdiğiniz erkek size büyük üzüntüler veriyor. Hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Riyakar olabilirseniz bu sıkıntıları atlatabilirsiniz. İki izdivaç yapacaksınız. İlk evliliğinizi bir aşkı unutmak için yapacaksınız.»

Eğer siz de Cüneyt Arkın gibi Başak Burcu'nda doğdunuzsa...

Cüneyt Arkın'a Duru Film yazıhanesinde rastladık. Daha önceden falına bakılacağını haber verdiğimiz için hazırlıklıydı. Siyah pardesü, siyah şapka giymiş olan Mandrake'ye: «Siz, sihirbazdan ziyade polis hafiyesine benziyorsunuz» diyerek takıldı.

Mandrake, Cüneyt Arkın'ın vibrasyon usulü ile falına baktı. Başak Burcu'nda doğan Arkın'a gelecekten telepati yolu ile haber verdi:

- «Maceralı bir hayatınız var. İzdivaç çizginiz aşağı doğru gidiyor. Servet çizginiz İsa orta parmak üzerinde. Hayat çizginiz uzun. 40 yaşında büyük bir kaza geçireceksiniz. En uğurlu gününüz cuma. Şansınız 1970 yılından sonra baş döndürücü bir süratle dönecek. Yıldızınızda üç ayrı izdivaç okunuyor.»Cüneyt, Mandrake'nin sözünü burada keserek, bize döndü: «Bunları yazacak mısınız?» diye sordu. Sonra da gülerek: «Sizin için bundan daha iyi sermaye mi olur? Cüneyt Arkın üç izdivaç yapacak. Güzel haber doğrusu. Halbuki herkes okuyor ve biliyor ki, ben birisi ile başa çıkamadım.»

Mandrake devam etti:

- «Eliniz sıkı. Bu sıkılık saadetinizi gölgeliyor. Cömert olmaya gayret edin. Önünüzde başarı dolu yıllar sizi bekliyor. Hiç bir engel göremiyorum. Yalnız dikkat edin, çok güvendiğiniz bir dostunuz başınıza büyük işler açabilir.»

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 1. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir