Sinema Dünyasından Bir HaftaYEDİ GÜNAHTAN BİRİ

Hollywood’da uğradığı yenilgiden sonra bir daha Amerikan sinemasının başkentine dönmemeyi kararlaştıran Raquel Welch, halen Londra’da bir film çevirmektedir. Sinemanın yeni seks kraliçesi Stanley Donen’in yönettiği bir hiciv komedisinde yedi öldürücü günahtan birini, ”şehvet”i canlandırıyor. Raquel Welch, bu filmin en iyi şekilde reklam edilmesi için de fotoğrafçıların hiç bir isteğini kırmadı. Genç yıldız bikini mayo ile çektirdiği fotoğrafların özellikle Amerika’ya gönderilmesini ve Amerikan sinema dergilerinde yer almasını istiyordu. Bu isteği kısa bir zamanda yerine geldi.


EŞREF KOLÇAK YARALANDI

«Dağlar Aslanı» filminde oynayan Eşref Kolçak, geçen hafta, bir tabancalı sahnenin çekilmesi sırasında sağ gözünden yaralandı. Vize’de, Kızılağaç köyünde çekilen filmde, Sait Korur isimli oyuncu ile Eşref Kolçak, içine mumlu barut doldurulmuş tabancalarını, rol icabı, yakın mesafeden ateşlediler. Eşref, gözünden yaralandı. Dört günlük tatilden sonra filmin çekimine devam edildi. Resimde, Serpil Gül ile ata binen Eşref Kolçak görülüyor.CÜNEYT ARKIN’ın yakın zamana kadar iyi döşenmiş bir evi olmadığı için röportajları hep evinin haricinde yapılırdı. Geçenlerde Şişli’de tuttuğu katı gayet lüks döşedi. Sonra Levent’de bir villa satın aldı. Bu, Arkın’ın hastane açmak fikrinden şimdilik vaz geçtiğini göstermektedir…ORTADOĞU olayları Erman, Göksel ve Uğur Film şirketlerinin Arap ülkeleriyle yapacakları ortak filmleri ileri bir tarihe bıraktırdı.

ZEYNEP DEĞİRMENCİOĞLU «Merhamet» adlı yeni bir filme başladı.


KARDEŞİNİN ÖLÜMÜNDEN SONRA — Roger Vadim’in sevgilisi olarak sinemada şöhret yapan Catherine Deneuve kız kardeşi Françoise Dorlaec’ın ölümünden sonra ilk defa sokağa çıktı. Halen İngiliz fotoğrafçısı David Bailey ile evli olan Catherine Deneuve, Françoise Dorleac’ın kurban gittiği feci kazanın etkisinden henüz kurtulamamış halde… Yanındaki yıldızın annesidir.


AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR — Anthony Quinn, ikinci eşinden olan çocuklarına çok düşkündür. Onların hayatta lüzumlu olan şeyleri öğrenmeleri için elinden geleni yapar. Aktör çocuklarının hem sporcu olmalarını, hem edebiyattan anlamalarını, hem de bir bilgin kadar fen konularıyla ilgilenmelerini ister. Ünlü aktör bu düşünceyle çocuklarını küçük yaşta eğitmeye karar vermiş. Geçenlerde de bir yaşındaki oğlu Lorenzo’yu tenise çalıştırdı…


TAMER YİĞİT’İN MAHKEMESİ

Saadet Tünay Gelişken’in, Tamer Yiğit aleyhine açtığı davaya 20. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde geçen hafta başlandı. Saadet Tünay, bu davada, bir taraftan Tamer Yiğit’in «Yiğit» adlı çocuğun babalığını kabul etmesini talep ederken, diğer taraftan da ayda 750 lira nafaka ve 15.000 lira tazminat istiyordu. Yargıcın, «gizlilik» kararı aldığı davanın ilk günkü duruşmasının en enteresan olayı, mahkemeyi izlemeye gelen Saadet Tünay’ın annesinin, kızı içeride hakim huzurunda iken, basın mensuplarının bir sorusuna, «Ben, Saadet Hanım’ın yakını falan değilim, sadece mahkemeyi dinlemeye gelen bir dinleyiciyim» demesiydi. Bugünlerde, Tamer Yiğit’e, çocuğunun babalığını kabul ettirebilmek için uğraşan Tünay Gelişken, bir de annesi için «Anneliği kabul» davası açarsa, hiç şaşmamak lâzım.

Dava, tarafların kan gruplarının tespiti için ileri bir tarihe bırakıldı.


«ÇOCUK DAVASI BAŞLADI»

Geçen hafta İstanbul Adi iyesi meraklı dinleyicilerle dolup taştı.

Tamer Yiğit’ten bir çocuğu olduğunu iddia eden Saadet Tünay Gelişken, yargıç huzuruna çıktı. Kapalı oturumda yapılan ilk duruşma sonunda Tamer ve Saadet Tunay zoraki gülümsemelerle Adliye’yi terk ettiler.


SARHOŞ FİGEN SAY ÇİFTETELLİ OYNADI

Geçen hafta içinde Okay Film firması, yeni bir filmin çekimine başladı: Göksel Arsoy, Figen Say ve Sevinç Pekin’in baş rollerini paylaştıkları «Son Kurban» filminin ilk günü şerefine Ser Kulüpte, içkili bir toplantı yapıldı.

Yerli film artistleri yediler, içtiler, eğlendiler. Bir aralık Figen Say ayağa kalktı. Birkaç çeşit çiftetelli oynadı.

Fakat sonunda, içtiği içkilerden ve kendi etrafında dönmekten, başı o kadar döndü ki, arabaya bindirilip, evine yollandı. Resimlerde, yanda üstte Figen Say oynarken, altta ise, salondan, arkadaşlarının yardımıyla çıkarılırken görülüyor.


ROMA TATİLİ — Uzun bir süreden beri, film çevirmeyen Natalie Wood, geçenlerde menajeri Richard Gregson ile beraber, Roma’ya gitti. Gazetecilere, Roma’ya, sırf dinlenmek için geldiğini söyleyen yıldız, günlerinin büyük bir kısmını da ayakkabıcı dükkanlarında geçirdi. Resimde, ayakkabı mağazasında…


VATANA DÖNÜŞ — İtalyan asıllı yıldız Virna Lisi, Hollywood‘da büyük sükse yapacağını zannetmişti. Ama, kısa bir süre sonra genç kadın hayal kırıklığına uğrayıp anavatanına döndü. Halen Mauro Bolognini’nin yönetiminde yeni bir macera filmi çevirmeye başladı.BAŞARILARI DEVAM EDİYOR — Değerli Türk müzisyeni Arif Mardin’in aranjmanını yaptığı «Good Loving» adlı parçayla bir anda parlayan ve gene bu melodiyle, Türkiye dahil, dünyanın birçok yerinde liste başı olan The Young Rascals’ın son süksesi «Groovin», eski başarılarını gölgeleyecek kadar büyük ilgi topladı.


TÜLAY GERMAN’I GETİRTENLER, ZARARDA — Fransa’da plakları çıkan ve bir yıldır Türk müziğini dışarıda başarıyla temsil ettiğinden bahsedilen Tülay German, geçen hafta İstanbul’a geldi. Saç şeklini değiştirmesine rağmen Tülay, bilinen tatlı tebessümüyle gene sempatik, gene cana yakındı. Fakat bu değerli şantözümüzü organizatörler, ölü mevsim kabul ettiğimiz yaz aylarının başında getirdiklerinden ve fiyatları çok yüksek tuttuklarından, büyük zarara girdiler.


MONKEES TOPLULUĞU İNGİLTERE’DE

Amerika’nın bir numaralı beat topluluğu «The Monkees» konserler vermek için geçen hafta İngiltere’ye gitti. Geldikleri gün otellerinde basın mensuplarıyla tanışmak için bir toplantı yapan «Maymunlar»ın içeriye girmeye çalışan binlerce hayranına, polis mani oldu.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 29. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir