Toprak Sergen 3 Aylık Bebekken

Semih Sergen üçüncü defa baba olmanın sevinci içinde… Oğlu «Toprak» üç aylık, kocaman bir bebek oldu, ama dünyaya ayak bastığı günün heyecanını, annesi de, babası da hala aynı tazelikte yaşıyor. Semih Sergen, sadece tiyatro oyuncusu değil, İstanbullu filmciler tarafından da aranan bir sinema oyuncusudur. 5 defa evlenen Orhan Günşiray kadar değilse bile son eşi ile üçüncü evliliğini yapmış oluyor.

Semih Sergen, «Üçüncü çocuğumun kız olmasını isterdim,» diyor. «Herkes, 'erkek olsun!' diye çırpınır. Ama, ben aksi düşüncedeyim. İki oğlu olan bir babayım. Hiç oğlum olmasaydı, belki ben de 'aman erkek babası olayım' diye yanar tutuşurdum. 'Toprak', tam yılbaşı gecesi doğdu. 1968 yılının ilk saatlerinde gözlerini Ankara'da, Hacettepe Hastanesinde açtı... O gece yakın bir akrabamızdaydık. Yedik, içtik, eğlendik. Eşim Leyla'da hiç doğum yapacak bir kadın hali yoktu. Tam eve dönerken yolda sancılandı. Ev yerine hastaneye geldik. Bir saat sonra da Toprak dünyaya geldi. 'Bir erkek çocuğunuz oldu!’ dedikleri zaman sevindim. Ama 'ah gene bir kızım olmadı!' demekten kendimi alamadım. Bununla beraber, erkek de olsa, kız da olsa insan bütün çocuklarını aynı derecede seviyor. Sadece yeni doğan bebeklere fazla ilgi göstermek lazım geliyor...»Biraz durdu, içeriden Toprak’ın sesi geliyordu. Annesi Leyla Sergen koştu, gitti. Semih Sergen devam etti:

- «Evde şimdilik çok insan var. Onlar Toprak'a bakıyor. Ama, yalnız da kalsak ben oğluma ninni söyleyebilir, mamasını yedirir, hatta altını bile değiştiririm!» dedi.

Toprak'ın erkek olduğunu hastanede kendisine söyledikleri zaman Semih Sergen neye uğradığını şaşırmış. Üzülmüş. «Ama,» diyor. «Oğlumu görünce üzüntüm biraz hafifledi. Öyle cana yakın, öyle şeker şeydi ki!»

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 11. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir