Mireille Mathieu Trafik Kazası GeçirdiMireille Mathieu yine geleceğe ümitle bakmaya başladı... iki aydan beri hiç kimseyle konuşmayan, gönderilen «geçmiş olsun» telgraflarına bile cevap vermeyen, ünlü şarkıcı artık evinin kapılarını hayranlarına, dostlarına açtı.

Mireille, bundan iki ay önce feci bir otomobil kazası geçirmişti... Ölümden mucize kabilinde kurtulmuştu. Bu kaza Mireille’in iki ay gibi, bir sanatçı için çok uzun bir süre sahneden ayrı kalmasına sebep oldu. Doktorlar şöhretli sanatçının ayağını alçıya almışlar, dolaşmasını, hele sahneye çıkmasını kesinlikle yasaklamışlardı. Doktorlar, alçıya alman bacaktan endişe etmiyorlardı. Nasıl olsa düzelirdi. Onları asıl üzen nokta Mireille Mathieu'nün kaza sırasında geçirdiği şoktu...»Mireille, gerçekten büyük bir şok geçirmişti. Her şeyden, herkesten korkuyordu. Bu yüzden evine kimseyi almıyor, hatta dünyanın dört bir tarafındaki hayranlarından, meslektaşlarından gelen geçmiş olsun telgraflarına, mektuplarına bile cevap vermiyordu. Fakat bütün bunlara rağmen, hayranları onu bir dakika olsun yalnız bırakmadılar.

Kaza haberi duyulur duyulmaz, şarkıcıya dünyanın dört köşesindeki hayranlarından mektup yağmaya başlamıştı. Fransa'nın yeni «Edith Piaf» ının geçirdiği bu kaza genç, yaşlı bütün dostlarını çok üzmüştü.

Kaza olduğu sırada Londra’da bulunan Maurice Chevalier, Mireille’e telgraf çekerek' geçmiş olsun demiş, dönüşünde mutlaka uğrayacağını söylemişti. Ve 79 yaşındaki bu «genç» şarkıcı geçenlerde sözünü tuttu. Mireille’i güldürebilmek için yapmadığı espri, şaklabanlık kalmadı. Bu arada genç meslektaşına, yatakta zamanını boş yere harcamayıp bol bol kitap okumasını ve plak dinlemesini tavsiye etti.

Adamo ise kazayı haber alır almaz ona şu telgrafı çekmişti: «Mireille, çabuk iyi ol, sana ihtiyacımız var. Seni bekliyorum.»Mireille, hayranlarından gelen binlerce «Geçmiş olsun» mektubuna ancak bu ayın başında cevap yazmaya başladı. «Hepinize candan teşekkür ederim. Sizleri teker teker kucaklayabilsem ne iyi olurdu. Mektuplarınıza öyle sevindim ki, sormayın. Şimdi mümkün olduğu kadar çabuk iyi olup şarkı söylemek ve sizlerle olmak istiyorum. Hemen cevap yazamadığım için de beni bağışlayın...»

Bu satırları Mireille belki yüzlerce defa yazdı. Şimdi tek dileği hayranlarına verdiği sözü yerine getirebilmek, yani tekrar sahnede devleşen eski Mireille Mathieu olabilmek!...

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 16. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir