Müzik DünyasındanMÜZİK DÜNYASINDA BİR HAFTA

5. APAŞ BULUNDU

Apaşlar, araya araya en sonunda beşinci arkadaşlarım da buldular. Topluluğa bas-gitarist olarak katılan bu yeni Apaş'ın adı Faruk Şereftuğ. 30 ağustos 1944 yılında İstanbul'da doğan Şereftuğ, halen İstanbul Belediye Konservatuvarında öğrencidir,

• Eric Burdon şimdi «çıldırtan» müzik üzerinde çalışmalar yapıyor. Bunun için «Sky Pilot» adlı büyük bir sahne düzeni hazırladı.

• Baterist Salim Ağırbaş, ikinci «Bateri Metodu» nu da hazırladı. Bateri çalmaya hevesli olanların çok faydalanacakları bu metod yakında piyasaya çıkıyor.

• Son günlerin sevilen toplulukları arasında yer almayı başaran «Yalçın Ateş 6», bu ay içinde kısa bir Almanya turnesine çıkacak. Topluluk, turne boyunca Juanito'ya da eşlik edecek.

• Mavi Işıklar sessiz sedasız Avrupa yolculuğuna çıktılar. Topluluğun bütün üyeleri Londra'da buluşup en yeni elektronik aletlerle yurda dönecekler, o Erol Büyükburç, Ankara'daki programını tamamlamak üzere. Yakında İstanbul’a dönecek.

• Shelia, «Dalila» adlı şarkı ile yine Fransa listelerinde birinci sıraya yükseldi. Aynı listenin yabancı şarkıcılara ait klasmanında ise «Lady Madonna» ile Beatles topluluğu başta gidiyor.

• İngiltere listelerinde yine Tom Jones fırtınası hakim, Ünlü şarkıcı «Delilah» ile birinci durumda.

Yeni Çıkan Plaklar

• LOVE IS BLUE / UNE PETITE CANTATE

Paul Marnlat ve Ork. (Philips 370484)

«Love Is Blue» Amerika’da çok uzun süre, liste başı oldu. Bu melodi bizde de hayli tutuluyor.

• CHAIN OF FOOLS / PROVE IT

Aretha Franklin (Atlantic 68.502)

İşte sizlere Franklin'in son bombası. «Chain Of Fools» dünya listelerinde çok uzun süre kaldı. Soul müziğin mükemmel bir örneği.

• CONFESSİON / AMOUR INTERDIT

Christophe (Barcley 1033)

Christophe’un bir süredir sesi duyulmuyordu. Plakta yer alan iki şarkının da besteleri ve güfteleri kendisine ait.

• TOO MUCH OF NOTHING / THE HOUSE SONG

Peter, Paul ve Mary (Wamer 68.602)

Müzik dünyasının ünlü folk üçlüsü «I Dig Rock And Roll Music» denemesinde büyük başarı kazanınca ikincisini yapmaktan kaçınmadılar. «Too Much Of Nothing» bu üçlünün vokal ve ritim gücünü ortaya koyuyor. İkinci yüzde klasik «Peter, Paul ve Mary»ı dinliyoruz.

• GLAD TO BE UNHAPPY / HEY GIRL

Mama’s and Papa's (Rc 68.411)

Her iki parçada da Mama's and Papa's topluluğunun klası konuşuyor.

KAZANOVA'NIN NİKAHI

Oldu, olacak derken, Erkut Taçkın da cumartesi günü kız tarafının evinde yapılan törenle Ceyda Sadıkoğlu ile nikahlandı. Genç çift, nikahın sonunda evlenme cüzdanlarını davetlilere imzalattılar. Ceyda - Erkut çifti 7 mayısta Tarabya'daki düğünlerinden sonra bir ay sürecek balayı gezilerine çıkacaklardır. Fotoğrafta, genç evliler nikahtan sonra, imzalarla dolu evlenme cüzdanına bakarlarken.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 19. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir