Sonny ve Cher Çifti Her Yerde Beraber
«l’ve Got You Babe», «Sing C’est La Vie», «Bang Bang» ve «Little Man» gibi şarkıların yaratıcıları Sonny and Cher çifti, bugün dünyanın en sevilen ve en çok mektup alan İkilisidir. Hayranlarından gelen mektuplarda sorulan suallerin birbirine çok benzediğini gören bu ünlü çift, geçenlerde yaptıkları bir açıklamayla dinleyicilerin merak ettikleri bilinmeyen taraflarını gözler önüne serdiler.

Sonny, karısı Cher’e 17 yaşındayken rastlamıştı. Önceleri onun değişik saç şeklini hiç beğenmedi. Fakat sonradan Cher’in saçlarını olduğu gibi, birçok özelliklerini daha sevdi. Neticede 1964 yılının 27 ekiminde evlendiler. O zamanlar tiyatro tahsil eden Cher, kocasının teşvikiyle şarkıcılığa başladı.


Cher’in, Georgeanne adlı bir, Sonny’nin Fran ve Betty adlı iki kız kardeşi vardır. Cher, sanat hayatında da hakiki ismini kullanır, buna karşılık kocası Salvatore olan adını Sonny’ye çevirmiştir. «Hayranlarımız olmasa, biz de olmayız» zihniyetiyle Sonny ve Cher, konserlerle turnelerinden vakit bulup evlerine çekildikleri zaman, civardaki hayranlarına sık sık parti vermeyi adet edinmişlerdir. Ünlü çiftin en iyi arkadaşları, menajerleri Teresa ve sekreterleri Jim’dir.

Sonny’nin en sevdiği iş, yemek pişirmektir. Özellikle İtalyan yemeklerini hazırlamaya bayılır. Cher, tehlikeli bulduğu için muhalefet etmesine rağmen, Sonny’nin bir diğer büyük zevki de motosikletle sürat denemeleri yapmaktır.


En unutamadıkları ve en çok heyecanlandıkları konserlerini Jacqueline Kennedy için tertiplenen hususi bir toplantıda vermişlerdir. Sonny and Cher, iş hayatlarını da evde yürütmeyi tercih ederler. Bu sebeple belirli bir büroları olmayıp avukatları, sekreterleri, menajerleri ve emprezaryolarıyla sık sık modern bir şekilde döşenmiş oturma odalarında toplanırlar. En sevdikleri eşyaları, geçenlerde aldıkları Mustang marka otomobilleridir. Arabanın üstünü de Hollywood‘un en tanınmış ressamlarından George Barris’e boyatmışlardır.En büyük arzularının ölünceye kadar, bugün olduğu gibi mesut yaşamak olduğunu fırsat buldukça tekrar ederler.

Geçen yıl «Good Times» adlı film ile sinemaya da geçmiş olan Sonny ve Cher, son aylarda konserler verdikleri İtalya’da Papa tarafından kabul olunmuşlardır. Her konserlerine ayrı desen, renk ve stildeki kıyafetle çıkan «günümüzün modern Sezar ve Kleopatrası» daha uzun müddet listeleri allak bullak edeceğe benzer.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 33. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir