Erkut Taçkın da Kışlığa Dönüyor
As Kulüp’ün patronu olan Ertan Anapa kulüp işleriyle yeteri kadar meşgul olamadığını söyleyerek yıllardır başarıyla çalıştığı orkestrasını dağıttı ve lokaline Kulüp 12’de çalışan İlhan Feyman’ı aldı. Gençlerin sevdiği topluluk Haramiler Mcda’dan, Playboy’a geçtiler. Haramilerle beraber Moda Gazinosunu terk eden Kadri Unalan ve Lamia ise Bizim Sokak’ta karar kıldı. Milli Şantöz Ayla Dikmen Playboy’dan ayrıldıktan sonra bir iki kulüpte çalıştı, yurt dışına çıktı ve halen Bebek Belediye Gazinosunda dinleyicilerine hitap ediyor. Sezonun en başarılı isimlerinden ve kurduğu büyük orkestra ile büyük sükse yapan Erol Büyükburç, Gar Gazinosundan başka Boğaz ve Moda arasında mekik dokuduktan sonra yazın son günlerini Ankara’da geçirmeye karar verdi. Playboy’a başlamasını beklediğimiz Metin Ersoy son dakikadaki anlaşmazlığı ileri sürerek yazı Caddebostan Gazinosunda geçirdi.


İspanyolca şarkılar yıldızı Salim Dündar da Ankara’yı Boğaza tercih edenlerden. Tanju Okan’a gelince, kendisi önce Batı Kulüp’te çalışacaktı, sonra As Kulüp’te ismi anons edildi, arkadan Kulüp 12’de çalışacağım dedi ve neticede yorgunluğunu ileri sürerek Antalya’ya gitti. Bu arada yaz başında isimlerinden hiç bahsedilmeyen Barış Manço ve Şafak Yüzbaşıgil As Kulüp’te sahneye çıktılar. Türkiye’yi yaz aylarında ziyaret edeceklerinden bahsedilen yabancı isimlerin hiç biri gelmediği gibi, gelenlerden Christine Nerac çalışma izninin iptalinden sonra İstanbul’da sadece tatlı bir yaz geçirdi. Guantanamera şarkısının yıldızı Nino de Murcia ise İzmir’de işe başladı.


Ve şimdi de bütün gözler kışlıklara çevrildi. Yapılan mukaveleler, açılacak kulüpler, vakit çok erken olduğu için son derece gizli tutulmasına rağmen birçok lokalin orkestrası ve yeri belli olmuş durumda. Playboy, Clup 33, Pussycat gibi bütün dünyada şubeleri olan kulüpler geçen yıllarda İstanbul’da faaliyete geçmişti. Bu yıl ise gene enternasyonal isimli iki kulüp açılıyor. İlki. Ertan Anapa’nın açacağı «Skotch Clup» orkestrası ise Okan Dinçer Kontrastlar Grubu. İkincisi «Clup Whisky a Go Go» burada da Durul Gence 5 çalışacak. Playboy’da Kanat Gür, Çınar Otelde ise altı yıldır Klüp 12’de çalışan Şevket Uğurluer var. Şevket’in yerini dolduracak orkestra ise Doruk Onatkut ve İlhan Feyman. Kışın Hilton Roof’da dinleyeceğimiz Şerif Yüzbaşıoğlu ise orkestrasının en iyi dört elemanının ayrılmasıyla önümüzdeki mevsim bir hayli sıkıntı çekeceğe benzer.Yaz aylarının en iyi lokali olan Batı Kulüp ise eski yerini diskotek olarak açıyor.

Ruj e Nuar’ın yerine açılacak Batı Kulüp’te ise iki yabancı orkestra çalışacak, Cotte d’Azur sahillerinin sükseli Beat topluluğu «Les Bourgeois» ve «I Hear A Rhapsody» ile bütün dünyada listelere giren ve müzikseverlerin takdirini kazanan The Majority.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1967 TARİHLİ 37. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir