Kısa Kısa…• B.B.'NİN PABUCUNU DAMA ATAN KIZ — Alman sineması son yıllarda birçok yeni artiste kavuştu. Bunlardan biri de resimlerini gördüğünüz Barbara Bold. Genç kadın henüz 20 yaşında, fakat şimdiden geleceğin yıldızı gözü ile bakılan bir aktris. Brigitte Bardot gibi onun da isimlerinin ilk harfleri (B) ile başlıyor. Ancak Barbara'nın Fransızların sarışın seks bombası ile ortak hiç bir tarafı yok. Aksine birçok ayrı yönleri var. Üstelik Henri Georges Clouzot gibi Brigitte hayranı bilinen ünlü bir rejisörün yeni çevireceği film için B.B.'yi düşünürken kararını değiştirip başrolü Barbara Bold'a vermesi, olsa olsa iki artistin arasına bir de düşmanlık sokmuştur. Fotoğrafta genç yıldızın en cazip pozlarını nasıl tabii bir şekilde verdiğini göstermektedir. Diğer resimde ise Barbara Bold, Yugoslav rejisörü Velijko Bulajic'in yönetiminde çevirdiği «Neretva Savaşı» isimli filmin setinde görülüyor.

• YAZ, SU VE ÇIPLAKLIK — Gençleşen Alman sinemasında bir «şöhret» olabilmek için çırpınan yıldızlardan biri de Helga Hella... Hella bu yaz mutlaka özlediği şöhrete kavuşacağını söylüyor; bikini mayosuyla fotoğrafçılara en cömert pozları vermekten kaçınmıyor. İlk defa başrolde oynayacak olan Helga, «1968 benim yılım,» diyor.

• KİM DER Kİ — Resme dikkatle bakınız. İçinizden çoğu resimdeki yaşlı, şişman hanımı tanımayacak, tanıyanlar da, «Vah, vah... Boşuna ''Düşmez kalkmaz bir Allah'' dememişler» diyecekler. Biz merak ve üzüntüleri gidermek için hemen açıklayalım: Resim, son filminde yepyeni bir tipi canlandırmakta olan Filiz Akın'a aittir..

• LOLİTA DA SAHNEDE — «Çıkacak, çıkıyordu» derken yerli sinemanın «Lolita»sı Nilüfer Koçyiğit, geçtiğimiz hafta, başkentte eline mikrofonu alıp sahneye, ilk adımını attı. Uzun saçları ve ancak saçları boyunda olan eteğiyle ilk gece oldukça sükse yapan Nilüfer Koçyiğit, sahnede «ye - ye» ritminde şarkılar söyledi, bol bol dans etti ve bol bol alkış topladı. Programım bitirdikten sonra da ilk gece için Ankara'ya koşan ablasını sahneye çıkardı ve abla - kardeş Koçyiğitler seyircilerin alkışlarına birlikte mukabele ettiler. Gelecek haftaki mecmuamızda, Nilüfer Koçyiğit'in Ankara'da ilk defa sahneye çıkışının röportajını renkli fotoğraflarla yayınlayacağız.

• «O SAÇLAR, O GÖZLER, O BIYIK...»

Cem Karaca'yı İzmir'de yakından izleyen hayranları, çok yadırgıyorlar. Karaca uzun saçlarını bir hayli kısalttı, sarkık bıyıklarda «Douglas» biçimine soktu Bakalım bu değişikliği hayranları nasıl karşılayacak?

• DEVLET'İN TATİLİ

Geçenlerde Devlet Devrim, yanında Metin Ersoy olduğu Antalya'ya geldi ve sebebini de açıkladı. «Metin Antalya'da bir motelle anlaştı. Bir süre kalacağız. Yaz tatili için güzel fırsat olur mu?»

• LİZ'İN YENİ YARDIMCISI

Jcanna Chimkus son olarak Elizabeth Taylor - Richard Burton birlikte oynadıkları son filminde script-girl'lik (Bir nevi rejisör sekreteri) yapmıştı. Shimkus bundan sonra Taylor'a çeşitli konularda yardım ederek adeta onun sağ kolu olacak.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 27. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir